Setki elektryków Tesla okazały się zablokowane z powodu awarii

Właściciele samochodów elektrycznych Tesli stanęli w obliczu ogromnej przerwy w działaniu aplikacji – z tego powodu nie mogli wejść do salonu przez około pięć godzin, ponieważ zamki były zamknięte. Faktem jest, że drzwi można otworzyć na dwa sposoby – albo za pomocą tradycyjnego breloka, albo ze smartfona, a w większości przypadków kierowcy wybierają drugą opcję, bo telefon jest zawsze pod ręką. To oni utknęli, gdy aplikacja przestała działać.

Tesla otrzymała gniewne skargi od kierowców, którzy byli zakładnikami sytuacji – na samym Twitterze było około pół tysiąca takich wiadomości. Niektórym osobiście odpowiadał szef Tesli Elon Musk: zapewniał, że firma jest świadoma problemu i szuka rozwiązania. W rezultacie awaria została wyeliminowana dopiero po pięciu godzinach, a Musk obiecał, że to się więcej nie powtórzy.

Dostęp do samochodu przez aplikację na smartfonie ułatwia jego użytkowanie i oszczędza czas: można to porównać do tego, że wiele osób zrezygnowało już z konieczności noszenia portfela z kartami bankowymi wszędzie, woląc płacić telefonem. W tej sytuacji Tesla okazała się „ofiarą” własnego sukcesu – firma oferowała swoim klientom zaawansowaną technologię, spopularyzowała ją, ale nie mogła zapewnić jej wydajności.

Co więcej, to nie jedyny problem, z jakim mogą się zmierzyć właściciele aut elektrycznych tej marki. Tak więc na początku listopada wycofano około 12 tysięcy samochodów z powodu niebezpiecznego błędu oprogramowania, który powoduje fałszywe ostrzeżenia o kolizji. Uruchamiają automatyczny system hamowania awaryjnego, który może nagle zatrzymać samochód na drodze i spowodować wypadek.

Na początku listopada sedany Modelu 3 i crossovery Modelu Y ujawniły usterkę zawieszenia: boczny drążek lewego przedniego koła może spontanicznie rozłączyć się podczas jazdy z powodu poluzowanych śrub mocujących. Może to potencjalnie prowadzić do utraty kontroli, aw rezultacie do wypadku. Obiecali rozwiązać problem za darmo w dowolnym centrum serwisowym Tesli.

Źródło: BBC

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 11:55 pm

Dodaj komentarz