Samsung ogłosił konkurenta Microsoft & Nbsp; XCloud i Nvidia GeForce teraz

Na konferencji dla programistów Samsung Developers Conference nie tylko pokazał nową wersję interfejsu użytkownika One UI 4.0, w tym dla komputerów z systemem Windows, ale także zapowiedział autorską usługę strumieniowania gier. Będzie on dostępny w telewizorach Smart TV firmy Samsung.

Nowa usługa Samsunga będzie konkurować z Amazon Luna, Google Stadia, NVIDIA GeForce NOW, Microsoft xCloud i innymi. Jak dotąd nie ma o nim konkretnych informacji. Wiemy tylko, że będzie on dostępny na smart TV z systemem operacyjnym Tizen. Firma poinformowała również, że zamierza zapewnić użytkownikom możliwość grania w najnowsze gry. Dodatkowo wskazuje się, że Samsung ściśle współpracuje z obecnymi partnerami serwisowymi w celu realizacji projektu.

Nic nie wiadomo o tym, jakie gry pojawią się w tej usłudze, z jakimi kontrolerami jest ona kompatybilna, czy będzie dostępna na dowolnych urządzeniach innych niż telewizory, jaka jest jego cena i regiony dystrybucji. Nie ogłoszono również daty premiery.

Zwróć uwagę, że na początku 2010 roku Samsung współpracował z Gaikai, który oferuje możliwość strumieniowego przesyłania gier wideo na telewizory, ale usługa nie była szczególnie popularna.

Źródło: 9to5google.com

Originally posted on 27 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz