Samsung Galaxy A22 Aparat nie zrobił wrażeniem ekspertów DXOMARK

Samsung Galaxy A22, zaprezentowany na początku lata, trafił do laboratorium DxOMark, aby ocenić jego możliwości fotografowania. Po przetestowaniu głównego aparatu najtańszego smartfona 5G południowokoreańskiej marki eksperci doszli do wniosku, że nie mogą go polecić fotografom.

Przypomnijmy, że tylny aparat Galaxy A22 zawiera główny moduł fotograficzny o rozdzielczości 48 megapikseli, przysłonie f/1.8 i funkcji autofokusa, a także dwa dodatkowe: 5-megapikselowy ultraszerokokątny sensor (f/2.2) oraz 2-megapikselowy czujnik głębi (f/2,4). Maksymalna rozdzielczość nagrywania wideo to 2048×1152 pikseli przy 30 klatkach na sekundę.

Zdjęcia wykonane Galaxy A22 pokazały dobrą szczegółowość na zewnątrz i podczas portretów. Również zalety smartfona w DxOMarku przypisywano akceptowalnej ekspozycji docelowej i dokładnemu ustawianiu ostrości, ale w plenerze. Ale niski poziom hałasu został zauważony przez ekspertów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Wady zdjęć wykonanych aparatem Galaxy A22 w laboratorium nazywano słabym balansem bieli i niestabilnością kolorów, a także opóźnieniem migawki w każdych warunkach i awarią ostrości przy słabym oświetleniu.

Jeśli chodzi o ocenę możliwości nagrywania wideo, eksperci nagrali wideo w formacie 1080p, ponieważ funkcja stabilizacji nie jest dostępna w rozdzielczości 2048×1152. Zalety materiału wideo to dokładny balans bieli i dobra kontrola hałasu zarówno na zewnątrz, w jasnym świetle, jak i wewnątrz. Z drugiej strony eksperci przypisali niską szczegółowość, ograniczony zakres dynamiczny, a także niestabilną ekspozycję i autofokus.

Według wyników testów w DxOMark, Samsung Galaxy A22 zdobył 89 punktów, co uplasowało smartfon w drugiej połowie ogólnego rankingu.

Źródło: dxomark.com

Dodaj komentarz