Samochód elektryczny Porshe Taycan GTS otrzymał rekordową autonomię dla firmy

Na Los Angeles Auto Show firma Porshe zaprezentowała dwa nowe pojazdy elektryczne: Taycan GTS i Sport Turismo. Nowy Taycan jako pierwszy z serii przejedzie ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Ciekawą cechą modelu jest szklany dach z funkcją antyolśnieniową.

Nowe Taycan GTS i Taycan GTS Sport Turismo są napędzane dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 598 koni mechanicznych i baterią 93,4 kWh zapewniającą zasięg do 504 kilometrów. Bez względu na rodzaj nadwozia auta przyspieszają od zera do 100 km/hw 3,7 sekundy. Maksymalna deklarowana prędkość to 250 km/h. Producent wskazuje, że będą to pojazdy całkowicie elektryczne.

Oryginalną opcją w Taycan GTS jest dach panoramiczny z funkcją Sunshine Control. Pokryta jest specjalną folią ciekłokrystaliczną, która pozwala zmatowić dach i chronić pasażerów przed odblaskiem promieni słonecznych, nie zaciemniając wnętrza. Dodatkowo sam dach podzielony jest na 9 segmentów, z których każdym można sterować osobno, co nie było wcześniej dostępne w żadnym aucie.

Samochody elektryczne trafią do sprzedaży wiosną 2022 roku. Ceny podstawowych Taycan GTS i Taycan GTS Sport Turismo zaczynają się odpowiednio od 131 834 euro i 132 786 euro.

Źródło: ixbt.com

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 9:28 pm

Dodaj komentarz