Rosyjska firma zebrała się, aby przypisać logo Tesla

Rosyjska firma Tula Burners, produkująca systemy grzewcze, złożyła wniosek do Rospatent o rejestrację znaku towarowego, który jest prawie identyczny z logo Tesli.

Przedstawiciele firmy Tula Burners złożyli wniosek o rejestrację znaku pod koniec grudnia. Logo krajowe to stylizowana litera „T”, która z wyjątkiem obecności pionowej białej linii, całkowicie kopiuje godło firmy Elona Muska. Jednak według rosyjskiej marki nie mieli problemów ze złożeniem wniosku, ponieważ rejestrują swój znak towarowy w innej dziedzinie działalności.

Jeśli znak towarowy zostanie pomyślnie zarejestrowany, pod logo Tesli w Rosji będą produkować palniki do kotłów, zapalniczek, grzejników, a także kominki, podgrzewane dywany i urządzenia do produkcji pary. Ponadto Tula Burners zajmuje się produkcją podgrzewaczy do stóp, grzejników samochodowych oraz abażurów.

Oryginalne logo Tesli

caradvice.com.au

Tesla będzie musiała wycofać 158 tys. aut z powodu poważnej usterki

Tesla zarejestrowała swoje logo w Rosji w 2018 roku. Znak towarowy umożliwia marce Ilona Mask sprzedaż paneli fotowoltaicznych w naszym kraju, a także ich montaż i konserwację.

Ponadto od 2015 roku firma oczekuje na rejestrację w Rospatent logo do sprzedaży i obsługi samochodów. Urząd nie zarejestrował jednak jeszcze tego zgłoszenia.

Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono, że Tesla planuje wejść na rynek indyjski. Najpierw amerykańska marka rozpocznie sprzedaż samochodów elektrycznych, a w przyszłości może rozpocząć produkcję montażową, a nawet pełnocyklową.

Źródło: FIPS

Originally posted on 26 listopada, 2021 @ 7:16 pm

Dodaj komentarz