Rolls-Royce przestaje sprzedawać Dawn i Wraith w USA

Rolls-Royce zaprzestaje sprzedaży kabrioletów Dawn i coupe Wraith w Stanach Zjednoczonych. Rolls-Royce nie będzie wysyłał dwudrzwiowych modeli do Ameryki Północnej w roku modelowym 2022, pozostawiając fanom kilka miesięcy na zakup Dawn lub Wraith.

Rolls-Royce zmniejszy swoją ofertę w USA z powodu „kwestii regulacyjnych”, więc zarówno Dawn, jak i Wraith pozostaną dostępne do zamówienia na innych rynkach.

Przedstawiciel brytyjskiej marki w rozmowie z Roadshow podkreślił , że wstrzymanie sprzedaży dwudrzwiowych nie wiąże się ze spadkiem popytu na Rolls-Royce w Ameryce Północnej – wręcz przeciwnie, w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedaż wzrosła o 62 proc.

Rolls-Royce Wraith i Dawn są technicznie zbliżone do BMW serii 7 F01 z 2008 roku, więc cykl życia luksusowego dwudrzwiowego dobiega końca. Coupe ma jednak co najmniej dwa lata w rezerwie, bo przed 2023 rokiem następca Wraitha się nie pojawi. Dawn ma jeszcze więcej czasu, ponieważ kabriolet przybywa z dwuletnim opóźnieniem w stosunku do wersji z twardym dachem.

Prawdopodobnie nowe dwudrzwiowe modele będą dzielić platformę Aluminiowej Architektury Luksusu z obecnymi Phantom, Cullinan i Ghost, a konstruktywnie zarówno coupe, jak i kabriolet będą prawdopodobnie zbliżone do tych ostatnich. Biorąc to pod uwagę, fani mogą oczekiwać zachowania silnika V12 i napędu na wszystkie koła. Jest jeszcze jedna opcja – przekształcenie dwudrzwiowych pojazdów elektrycznych. Rolls-Royce nie komentuje technicznego nadziewania przyszłych modeli.

Originally posted on 26 listopada, 2021 @ 7:07 pm

Dodaj komentarz