Robot-Porter Gitamini podąża za właścicielem długiego 34 km [Video]

Włoska firma Piaggio Fast Forward wypuściła pomniejszoną wersję swojego słynnego robota porter Gita. Gitamini będzie towarzyszyć swojemu właścicielowi w drodze, przewożąc dla niego ładunek do 9 kg.

Wizualnie robot cargo przeszedł minimalne zmiany, główne różnice polegają na zmniejszeniu rozmiaru kosza i wszystkich ruchomych części. Na przykład Gita może unieść do 18 kg, a Gitamini nie więcej niż 9 kg. Zmniejszenie rozmiaru korzystnie wpłynęło na autonomię, ponieważ nowość jest w stanie śledzić właściciela długie 33,7 km, podczas gdy starszy model ma tylko 19,3 km.

Gitamini jest wyposażony w różne kamery i czujniki, w tym radar do nawigacji i śledzenia jego właściciela. Aby aktywować robota, wystarczy stanąć przed nim i nacisnąć przycisk parowania. Gdy urządzenie pozna właściciela, będzie za nim podążać, skupiając się na widzeniu maszynowym, z prędkością do 9,6 km/h. Ale funkcja zapobiegania kradzieży nie jest zapewniona. Twórcy uważają, że nikomu nigdy nie przyszłoby do głowy ukraść tak masywnego i zauważalnego przedmiotu. Dodatkowo odblokowanie odbywa się za pośrednictwem smartfona właściciela, co oznacza, że osoby postronne nie będą mogły korzystać z robota.

Gitamini trafi do sprzedaży 15 października za 1850 USD. W tym samym czasie koszt Gity spadnie do 295 USD.

Źródło: theverge.com

Originally posted on 25 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz