Ring fitness Oursa 3 może zmierzyć puls i przewidzieć miesiączkę

Firma Oura zaprezentowała trzecią generację swojego smart ringu o tej samej nazwie. Teraz gadżet jest pozycjonowany jako pełnoprawny monitor aktywności fizycznej i zdrowia właściciela. Aby to zrobić, został wyposażony jednocześnie w siedem różnych czujników.

Według dyrektora generalnego Oury, Harprith Rye, pierścień zapewni użytkownikom możliwość kontrolowania tętna. Tak więc podczas treningu wskaźniki można zapisać w celu dalszej budowy wizualnego diagramu. Pierścień może automatycznie wykryć 30 różnych rodzajów aktywności. Urządzenie posiada również czujnik, który pozwala określić poziom tlenu we krwi. Jednak jego aktywacja nastąpi wraz z aktualizacją w 2022 roku.

Na ringu pojawi się również funkcja przewidywania początku menstruacji: kilka dni przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego temperatura ciała kobiety nieznacznie się zmienia, co jest rejestrowane przez gadżet. Szef firmy zaznaczył, że akcesorium jest w stanie dokładnie określić, czy kobieta jest w ciąży, czy nie, prawie półtora tygodnia przed pierwszymi szybkimi testami można przeprowadzić w domu. Co prawda ta funkcja nie będzie dostępna dla użytkowników, ale jej skuteczność została już potwierdzona przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.

Kierownictwo Oury zauważyło również, że przenosi użytkowników na warunki, na jakich korzystanie z markowej aplikacji będzie możliwe poprzez płatną subskrypcję. Jego koszt to 5,99 USD miesięcznie. Podczas rejestracji klienci otrzymają rabat na zakup akcesorium. Rozpoczęcie sprzedaży Oura 3 zaplanowano na 15 listopada.

Źródło: theverge.com

Originally posted on 27 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz