Przerażająco realistyczny humanoidalny robot Ameca pokazany w akcji [WIDEO]

Roboty humanoidalne nie są nowością na rynku: na przykład Boston Dynamics nawet nauczył parkour swojego modelu Atlas. Ale inżynierowie British Engineered Arts polegali na jeszcze większym podobieństwie ich pomysłu do ludzi. Robot, nazwany Ameca, jest interesujący ze względu na swoją zdolność do realistycznego przekazywania różnych emocji i porusza się znacznie bardziej naturalnie w porównaniu z amerykańskim „humanoidem”.

Firma przedstawiła wynik swojej pracy w formie krótkiego filmu. Pomimo obfitości części mechanicznych i minimum sztucznej skóry, humanoidalny robot wygląda bardzo realistycznie ze względu na dużą płynność ruchów i bogatą mimikę twarzy. Podczas demonstracji rozgląda się ze zdziwieniem, bada własne ręce i wymownie spogląda na operatora.

Twórcy zauważają, że Ameca nie jest wyposażona w funkcje sztucznej inteligencji, a de facto jest chatbotem w metalowej obudowie. Na przykład użytkownicy będą mogli komunikować się zdalnie za pomocą robota jako swego rodzaju komunikatora klienckiego. Ameca, podobnie jak jej poprzedniczka Thespian , może być również wykorzystywana jako element interaktywny podczas różnych wydarzeń.

Twórcy nie ogłosili jeszcze daty rozpoczęcia produkcji komercyjnej oraz ceny oryginalnego modelu.

Źródło: nerdist.com

Originally posted on 30 grudnia, 2021 @ 7:25 am

Dodaj komentarz