Przednia szyba w cenie Toyota Camry, a następnie w cenie Hyundai Solaris: Ile jest własność Bugatti Chiron Pur Sport

Singapurczyk odwiedził salon Bugatti i dowiedział się, ile kosztowałoby posiadanie hipersamochodu Chiron Pur Sport. Obliczył koszty wyłącznie na utrzymanie samochodu – suma nie obejmuje kosztów benzyny i ubezpieczenia, podatków i innych wydatków. Przez cztery lata właściciel Chirona wyda 26 milionów rubli, czyli o kilka milionów więcej niż koszt sedana Aurus Senat.

Wpis z cenami usług został opublikowany na Facebooku, ale tekst został później usunięty i zastąpiony zwrotem „bo to szanowana marka z bogatą historią i wybitnymi osiągnięciami w motoryzacji i sporcie motorowym”. Prawdopodobnie singapurskie biuro Bugatti nie wyraziło zgody na publikację takich informacji i poprosiło o usunięcie tekstu. Jednak niektórym mediom udało się utrzymać metki z cenami za wszystkie rodzaje prac.

Na przykład producent zaleca pierwszą pełną konserwację po 14 miesiącach użytkowania lub po 16 tysiącach kilometrów. W hipersamochodzie trzeba będzie wymienić olej wraz z filtrem, płynem chłodzącym i wszystkimi 16 korkami spustowymi. Dla klienta będzie to kosztować 1,8 miliona rubli. Poza tym raz na półtora roku trzeba wymienić koła, a także tarcze hamulcowe wraz z zaciskami i klockami. Za zestaw czterech tarcz trzeba będzie zapłacić co najmniej 3,6 miliona rubli, a utrzymanie układu hamulcowego będzie kosztować prawie 4,5 miliona.

Pod koniec drugiego – początku trzeciego roku eksploatacji producent zaleca wymianę wszystkich czterech turbin, będzie to kosztować 1,9 miliona rubli. Będziesz także musiał wymienić kanały powietrzne na nowe za 1,6 miliona rubli i zainstalować nowy zbiornik paliwa za 3,2 miliona rubli. Wymiana przedniej szyby, która w trzecim roku eksploatacji może już zostać rozdrobniona, będzie kosztować 4,3 miliona rubli.

Tak więc całkowity koszt posiadania Bugatti Chiron Pur Sport przez cztery lata wyniesie co najmniej 26 milionów rubli. Dla stałych klientów firmy obowiązują rabaty do 30 procent, ale nawet biorąc to pod uwagę, koszt usługi wyniesie ponad 18 milionów rubli.

Hipersamochód Bugatti Chiron Pur Sport został wydany w limitowanej edycji zaledwie 60 egzemplarzy, z których każdy kosztuje około 300 milionów rubli przy obecnym kursie wymiany. W komorze silnika coupe zainstalowano ośmiolitrowy W16, którego maksymalna moc sięga 1500 koni mechanicznych i 1600 Nm momentu obrotowego.

Źródło: DriveTribe

Originally posted on 25 listopada, 2021 @ 8:20 pm

Dodaj komentarz