Prototyp Tesla Cybertruck został nakręcony na wideo. W ogóle nie ma uchwytów drzwi

W sieci pojawił się materiał filmowy z kolejnym prototypem pickupa Tesla Cybertruck, który jest opóźniony w drodze na przenośnik. Samochód elektryczny został nakręcony na parkingu, po czym wideo opublikowano na forum tematycznym Cybertruck Owners Club, gdzie wywołało gorącą dyskusję. W szczególności fani marki i klienci, którzy składali zamówienia w przedsprzedaży, byli zaskoczeni całkowitym brakiem klamek – nawet „wpuszczanych”. W przeciwieństwie do wcześniejszych prototypów pickupów, drzwi samochodu są całkowicie eleganckie.

Dopiero w sierpniu Tesla opublikowała krótki film prezentujący możliwości Cybertrucka. Zastosowanym w nim prototypem były wyraźnie widoczne klamki ukryte w karoserii, podobnie jak inne modele Tesli.

Dla niektórych całkowicie gładkie stalowe drzwi były niespodzianką, ale dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, już wiosną ogłosił niezwykłe rozwiązanie. Następnie powiedział, że produkcyjna wersja Cybertruck w ogóle nie będzie miała klamek do drzwi, w tym chowanych, ale nie określił dokładnie, w jaki sposób drzwi się otwierają.

Być może do tego będą zaangażowane wszechstronne kamery lub bezdotykowy system dostępu za pomocą klucza: elektronika automatycznie otworzy drzwi, gdy kierowca się zbliży. Film nie pokazywał momentu otwarcia drzwi, więc na nowe informacje od Tesli trzeba będzie poczekać.

Latem firma ogłosiła kolejne opóźnienie w rozpoczęciu produkcji Cybertruck. Zaprezentowany w 2019 roku pickup miał ujrzeć światło dzienne pod koniec tego roku, ale pierwsze „komercyjne” egzemplarze ukażą się nie wcześniej niż w 2022 roku. Poinformowano, że przyczyną kolejnego problemu był brak podzespołów elektronicznych, co jednak nie przeszkodziło Tesli w ustanowieniu rekordu sprzedaży w trzecim kwartale.

Tymczasem konkurenci zaczęli zapełniać segment: w połowie września Rivian uruchomił montaż elektrycznego pickupa R1T, a nieco później Ford umieścił na przenośniku „bateryjną” wersję F-150 z przystawką Lightning, która stał się najszybszy w historii serii.

Źródło: Klub Właścicieli Cybertruck

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 9:06 pm

Dodaj komentarz