Prędkość ładowania iPhone 13 Pro max sprawdzona w praktyce

Nowy flagowiec firmy przewyższa swojego poprzednika pojemnością baterii – ale, jak się okazało, nie jest to jedyna przewaga gadżetu nad zeszłorocznym modelem. Entuzjaści dowiedzieli się, że smartfon poprawił również wydajność ładowania z zasilaczy dużej mocy – choć z pewnymi zastrzeżeniami.

Znamy już pojemność baterii wbudowanej w iPhone'a 13 Pro Max – wynosi ona 4352 mAh. Jednocześnie nowość obsługuje ten sam 20-watowy zasilacz, co model poprzedniej generacji – ale jak się okazało, inaczej działa algorytm jego regulatora mocy.

Aby przetestować gadżet, blogerzy podłączyli go do 96-watowej 96-watowej ładowarki MacBook Pro. W niecałe 3 minuty smartfon „przetaktował” się do poboru mocy 26,6 W z kolejnymi spadkami do 11 W. W efekcie w ciągu zaledwie pół godziny jego bateria zyskała 48% pojemności, a po godzinie – 84%. Pełne naładowanie urządzenia zajęło 1 godzinę i 47 minut.

Tak więc, pomimo niższej wartości specyfikacji, iPhone 13 Pro Max faktycznie obsługuje szybkie ładowanie do 27 W. Według autorów eksperymentu, w połączeniu z urządzeniem, całkiem możliwe jest zastosowanie 30-watowego zasilacza do MacBooka Air. Jednak ze względu na specyfikę działania sterownika nie należy liczyć na zauważalne przyspieszenie procedury ładowania.

Źródło: gizchina.com

Originally posted on 28 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz