Pojawiły się pierwsze zdjęcie zaktualizowanej Lady Niva

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie SUV-a, który podobno jest odnowioną Ładą Nivą. Migawka przedstawiająca dwie kopie modelu została opublikowana w komentarzach na portalu Drom. Według źródła w AvtoVAZ, samochód pod znaczkiem Łada, podobny do koncepcji Chevroleta Niva II i Toyoty RAV4 w tym samym czasie, jest naprawdę zaktualizowaną Nivą.

SUV na zdjęciu uderzająco różni się od sprzed reformy „Nivy”, która tego lata zmieniła tabliczkę znamionową z Chevroleta na Ładę. Zdjęcie przedstawia całkowicie przeprojektowany przód z trapezową osłoną chłodnicy, przypominającą hybrydę stylu VAZ w kształcie litery X i projekt nowego RAV4. SUV Łada otrzymał odciążoną maskę i duży przedni zderzak z wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi; zaokrąglone reflektory zostały zastąpione węższymi.

Na obwodzie widoczne są duże nakładki wykonane z niemalowanego plastiku, na lewym skrzydle zamocowana jest zakrzywiona fajka z nowym wytłoczeniem – może to oznaczać, że na zdjęciu uchwycona jest terenowa wersja Nivy. Reszta ciała pozostaje taka sama. Kanał SUV nie został uwzględniony na zdjęciu: prawdopodobnie otrzymał zmiany o porównywalnej skali – nowy zderzak i inne światła.

Projekt nadwozia Nivy został opracowany przez spółkę joint venture GM-Avtovaz i został wybrany ze względu na niskie koszty wdrożenia, donosi rosyjski kanał Car Telegram. Wnętrze SUV-a pozostanie takie samo, podobnie jak techniczne „nadzienie”. Według kanału, w tej formie Łada Niva zjedzie z taśmy montażowej do 2026 roku, równolegle z Ładą 4×4 i nową Nivą.

Fakt, że AvtoVAZ rozpoczął montaż zaktualizowanej Łady Nivy, stał się znany pod koniec listopada. Następnie poinformowano, że pierwszy prototyp zmodernizowanego SUV-a zjechał z linii montażowej „Lada Zapad Togliatti” (dawny GM-Avtovaz). Spodziewano się, że Niva, która wróciła na własność AvtoVAZ, pojawi się w stylu Vesta, XRay i Granta, jednak sądząc po najnowszych fotografiach, koncern zdecydował się na bardziej radykalne zmiany.

Termin rozpoczęcia pełnoprawnego montażu, a także wypuszczenie zaktualizowanej Nivy na rynek nie zostały jeszcze zgłoszone.

Przed reformą Łada Niva

Lada

Rekordowa liczba samochodów Łada sprzedanych w Rosji

Od 2002 roku Niva opracowana przez AvtoVAZ jest produkowana w zakładach joint venture GM-Avtovaz i sprzedawana pod marką Chevrolet. W grudniu ubiegłego roku gigant samochodowy Togliatti odkupił swój udział od General Motors i uzyskał pełną kontrolę nad przedsiębiorstwem, a także odzyskał prawa do SUV-a.

Dostępna obecnie Łada Niva, która różni się od SUV-a Chevroleta jedynie tabliczką znamionową, jest wyposażona w 1,7-litrowy silnik o mocy 80 koni mechanicznych i kosztuje od 738 000 do 881 000 rubli.

Źródło: Drom , rosyjski samochód / Telegram

Dodaj komentarz