Pojawił się aplikacja do ukrycia “Chelka” w MacBook Pro (2021)

W przeddzień rozpoczęcia sprzedaży laptopów MacBook Pro (2021) twórca popularnego narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu CleanShotX udostępnił specjalną aplikację na nowe gadżety. Zdaniem autora sprawia to, że projekt systemu operacyjnego macOS jest bardziej całościowy i harmonijny.

Zadaniem aplikacji TopNotch jest „ukrycie” specjalnego wycięcia na przedni aparat i czujniki, które pojawiły się w nowych 14- i 16-calowych modelach MacBooka Pro. Tak więc lewa i prawa strona ekranu względem wycięcia w górnym menu są pokolorowane na czarno. Dzięki temu pasek zadań staje się całkowicie czarny, a różnica między fizycznymi „grzybkami” a ekranem jest prawie niezauważalna.

Podobne rozwiązanie zaimplementował sam Apple, ale wypełnienie górnego panelu czernią następuje dopiero po przełączeniu aplikacji w tryb pełnoekranowy. TopNotch obsługuje również dynamiczne tapety pulpitu i został zaprojektowany tak, aby pomieścić wiele obszarów roboczych lub wyświetlaczy. Możesz pobrać narzędzie na oficjalnej stronie programisty. Program jest rozpowszechniany bezpłatnie.

Źródło: 9to5mac.com

Originally posted on 26 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz