PIMAX wprowadziła flagowy zestaw słuchawkowy VR z rozdzielczością 12K

Pimax zaprezentował zestaw słuchawkowy Reality do wirtualnej rzeczywistości, wyposażony w wyświetlacze QLED o rekordowej rozdzielczości 12K. Jednocześnie producent zaznaczył, że rozpoczęcie sprzedaży nowości nastąpi dopiero w przyszłym roku, a cena urządzenia może odstraszyć potencjalnych nabywców.

Pimax Reality 12K QLED stał się znacznie bardziej kompaktowy i lżejszy niż jego poprzednik Vision 8K X. Gogle VR mają własny chipset i zapewniają autonomiczną pracę. Gadżet wykorzystuje dwa wyświetlacze QLED o rozdzielczości 6K i podświetlenie Mini LED z 4400 niezależnymi strefami i częstotliwością odświeżania 200 Hz. Tak więc całkowita rozdzielczość zestawu słuchawkowego odpowiada wartości 12K.

Producentowi udało się rozszerzyć poziome pole widzenia do 210 stopni, czyli o 30° więcej niż w Vision 8K X. Pionowe pole widzenia pozostaje takie samo i wynosi 135°. Firma ogłosiła plany wykorzystania technologii Tobii, która pomaga śledzić pozycję oka za pomocą kamer z optyką zmotoryzowaną.

Za wydajność urządzenia odpowiada mobilny procesor Qualcomm XR2, który umożliwia pracę zestawu słuchawkowego bez łączenia się z komputerem. Niemniej jednak w korpusie gadżetu znajdują się dwa porty DisplayPort 1.4. Możesz także nadawać treści za pośrednictwem interfejsów Wi-Fi 6 lub WiGig. Wraz z nowym produktem dostarczane będą kontrolery Pimax Sword oparte na technologiach SLAM. Oprócz kamer śledzących ruchy oczu, Reality 12K QLED ma czujniki śledzące ruch ciała, twarzy i ust.

Firma poinformowała, że najnowszy zestaw słuchawkowy będzie wyceniony na 2399 USD. Dla użytkowników, którzy już posiadają urządzenia Pimax, producent zaproponuje zniżkę. Gogle Reality 12K QLED VR mają trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2022 roku.

Źródło: techradar.pl

Originally posted on 27 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz