Pierwszy na świecie iPhone z złączem typu C [Video]

Podczas gdy Komisja Europejska próbuje skłonić Apple do porzucenia Lightninga na rzecz USB typu C, zwykli użytkownicy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jeden z entuzjastów spędził kilka miesięcy na tworzeniu pierwszego na świecie iPhone'a ze złączem USB Type-C.

Sądząc po dacie publikacji filmu na kanale YouTube Kenny Pi, prace nad modyfikacją „jabłkowego” smartfona rozpoczęły się około pół roku temu. Autorowi zajęło dużo czasu, aby cała elektronika działała poprawnie. Przeprojektował więc złącze Apple C94 i stworzył własną płytkę z portem USB Type-C. Szczególnym wyzwaniem było dopasowanie tego wszystkiego do korpusu urządzenia. Jednak wynik jest tego wart. Ostatecznie rzemieślnik dostał iPhone'a ze złączem USB Type-C, za pomocą którego można ładować gadżet i przesyłać dane.

W niedalekiej przyszłości autor obiecuje opublikować szczegółowy film o procesie modyfikacji iPhone'a, w którym podzieli się instrukcjami dla wszystkich, którzy chcą powtórzyć tę sztuczkę. Należy pamiętać, że w trakcie takich manipulacji właściciel gadżetu traci na niego gwarancję i istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu zepsuje urządzenie.

Źródło: youtube.com

Originally posted on 11 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz