Otwórz pojawienie się zaktualizowanej Hyundai Solaris

Do dyspozycji chińskich mediów były zdjęcia zmodernizowanego Hyundaia Verna / Solarisa bez kamuflażu – odnaleziono je w bazie danych jednostki certyfikującej ChRL.

Nowość można odróżnić od modelu sprzed reformy bardziej wydatnym przednim zderzakiem, zmodyfikowaną osłoną chłodnicy i zmodernizowaną przednią optyką. Na rufie widać tylne światła, które teraz są połączone paskiem diod LED.

Z dokumentu certyfikacyjnego wynika, że samochód został rozciągnięty na długość o 25 milimetrów, do 4405 milimetrów, przy poprzednim rozstawie osi wynoszącym 2600 milimetrów.

Nie ma jeszcze zdjęć wnętrza, ale można przypuszczać, że Verna / Solaris zyska zmodyfikowany system multimedialny, a cyfrowa deska rozdzielcza pojawi się w najwyższych wersjach wyposażenia.

Podstawowy silnik pozostaje ten sam – tak jak poprzednio Verna będzie wyposażona w wolnossącą jednostkę 1,4 litra o mocy 100 koni mechanicznych. Pre-stylizowana Verna była również oferowana z mocniejszym silnikiem 1,6 litra (123 KM), ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie oferowana w zaktualizowanej wersji.

Sprzedaż na rynku ChRL ruszy jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej nowy produkt będzie droższy niż obecna wersja, której ceny zaczynają się od 72 800 juanów (około 666 tysięcy rubli). W Rosji Solaris z silnikiem 1.4 i sześciobiegową „mechaniką” można kupić za 739 000 rubli.

Dodaj komentarz