Ostatni Bugatti Veyron Super Sport pozostawiony z młotkiem

Brytyjska aukcja Tom Hartley Junior wystawił na aukcji ostatnią wydaną kopię ekstremalnej modyfikacji hipersamochodu Super Sport Bugatti Veyron o numerze seryjnym 48.

Najbardziej wydajna wersja hipersamochodu Bugatti Veyron, Super Sport, została ograniczona do zaledwie 48 sztuk. Ostatni z nich został niedawno sprzedany na brytyjskiej aukcji Toma Hartleya Juniora, ale koszt partii nadal jest utrzymywany w tajemnicy – byli gotowi ujawnić go dopiero podczas negocjacji z potencjalnym nabywcą. Nadwozie modelu o numerze seryjnym 48 jest pomalowane na czarno z matowym lakierem, a wnętrze wykończone czerwoną skórą. Przebieg ostatniego Bugatti Veyron Super Sport to tylko 2016 kilometrów, a ostatni przegląd, według historii serwisowej, przeszedł u dealera w Londynie dopiero niedawno – 24 lutego br.

Podczas rutynowej konserwacji hipersamochodu z 2014 roku wymieniono wszystkie opony – od tego czasu udało mu się przejechać je tylko 11 kilometrów. Ponadto miłym bonusem dla kupującego jest fakt, że najnowszy Super Sport jest dodatkiem do przedłużonej gwarancji Bugatti – obowiązuje ona do stycznia 2022 roku. Samochód został już sprzedany na aukcji Bonhams w 2018 roku – jego przebieg wynosił wówczas 885 kilometrów. Bugatti Veyron Super Sport jest napędzany czteroturbinowym silnikiem W16 o pojemności 8,0 litra, który rozwija moc 1200 koni mechanicznych. W 2010 roku modyfikacja Super Sport ustanowiła rekord świata w maksymalnej prędkości 431 kilometrów na godzinę.

Originally posted on 24 listopada, 2021 @ 11:16 am

Dodaj komentarz