Oskarżycielski artykuł o Bobby the Cat zszokował szefa PlayStation

Głośny skandal wokół Activision Blizzard nie ucichnie – wręcz przeciwnie, wybuchnie tylko z nową energią. Niedawno Wall Street Journal opublikował druzgocącą historię o Bobbym Koticku, obciążającym odwiecznego lidera Activision za długotrwałe ukrywanie kultury nękania w murach firmy. Jason Schreier donosi, że dyrektor naczelny PlayStation, Jim Ryan, był zszokowany tą informacją.

Według Jasona Schreiera, Jim Ryan wysłał list do pracowników PlayStation, wyrażając głębokie zaniepokojenie tym, co dzieje się w Activision Blizzard.

„Skontaktowaliśmy się z AB natychmiast po opublikowaniu artykułu, aby wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie i zapytać, jak zamierzają odpowiedzieć na twierdzenia zawarte w artykule. Nie wierzymy, że odpowiedzi Activision odpowiednio odzwierciedlają sytuację ”- napisał Ryan.

Warto wspomnieć, że PlayStation od dłuższego czasu ściśle współpracuje z Activision Blizzard, w szczególności przejmując część odpowiedzialności za kampanie marketingowe Call of Duty. Przypominamy również, że ten sam artykuł w Wall Street Journal nie tylko oskarża Bobby'ego Kitty'ego o ukrywanie przez wiele lat rzeczywistego stanu rzeczy w AB. Sam lider został również oskarżony o szykanowanie: w szczególności dziennikarze dowiedzieli się o przekazie głosowym Kitty, w którym groził przemocą jednemu z pracowników.

Mimo to Activision Blizzard, jak można się było spodziewać, obroniło swojego lidera. Szefowie firmy zauważyli, że dziennikarze nie dostarczyli wystarczających dowodów i rzeczywiście było to dawno temu. Tak naprawdę szefowie Activision Blizzard uważają, że skoro wydarzenia te miały miejsce ponad 10 lat temu, nie są warte uwagi. Jednym słowem firma nie planuje zwolnić Bobby'ego Kitty'ego pomimo protestów.

Źródło: bloomberg.com

Originally posted on 28 listopada, 2021 @ 9:31 am

Dodaj komentarz