Oppo A16: bateria kremowa, potrójna kamera i rozpoznawanie twarzy

OPPO ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży w Rosji nowego taniego smartfona o nazwie OPPO A16. Pomimo przystępnej ceny urządzenie może pochwalić się pojemną baterią, potrójnym aparatem i wyświetlaczem chroniącym oczy.

OPPO A16 posiada 6,52-calowy ekran o rozdzielczości HD+ i jest w stanie dostosować się do warunków oświetleniowych użytkownika. W ten sposób wyświetlacz nowości automatycznie przyciemnia się lub staje się jaśniejszy, aby zmniejszyć zmęczenie oczu. Smartfon jest wyposażony w 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci, którą można rozszerzyć do 256 GB za pomocą karty microSD. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego ColorOS 11.1.

Tylna kamera OPPO A16 zawiera czujnik główny 13MP, a także czujnik głębi i obiektyw makro o rozdzielczości 2MP każdy. Posiadacze nowych przedmiotów będą mogli ręcznie regulować jasność zdjęć i korzystać z jednego z 15 filtrów do szybkiej obróbki. Moduł selfie gadżetu, umieszczony w wycięciu ekranu w kształcie łezki, otrzymał 8-megapikselowy czujnik i obsługuje funkcję upiększania.

Za autonomię OPPO A16 odpowiada akumulator o pojemności 5000 mAh. Według firmy może zapewnić 34 godziny rozmów telefonicznych lub 21 godzin oglądania filmów na YouTube. Gadżet otrzymał również specjalną funkcję kontroli temperatury, która automatycznie zmniejsza prąd ładowania, gdy smartfon nadmiernie się nagrzewa podczas ładowania. Bezpieczeństwo danych użytkownika zapewnia skaner linii papilarnych na bocznej krawędzi oraz inteligentny system rozpoznawania twarzy.

OPPO A16 dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim. Nowość trafiła już do sprzedaży na rynku rosyjskim w zalecanej cenie detalicznej 12 990 rubli.

Źródło: wacomlab.pl

Originally posted on 28 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz