Ograniczenie czasu na czas gry w Chinach zwany niebezpiecznym dla cyberportów w kraju

Niedawno chińskie władze zaostrzyły ograniczenia dotyczące czasu gry dla dzieci, co nie mogło nie wpłynąć na e-sport. W Internecie krąży opinia, że ta decyzja zmniejszy liczbę młodych talentów na scenie konkurencyjnej. Całkiem możliwe, że ustawa wpłynie również na aktywne drużyny z nieletnimi w składzie.

Po wejściu w życie ograniczeń kilku operatorów turniejów zawiesiło obecne zawody. Na liście takich mistrzostw znajdują się Mistrzowie CODM dla Call of Duty: Mobile, Peacekeeper Elite League dla PUBG: Mobile i LPL Qualifier dla League of Legends: Wild Rift. Organizatorzy zaznaczyli, że zaczną sprawdzać wiek uczestników – do niektórych znanych grup zaliczają się nieletni. Nie jest jednak jeszcze jasne, w jaki sposób planują rozwiązać problem z zakazem.

Użytkownicy sieci społecznościowych i autorytatywnych mediów uważają, że tak surowe ograniczenie – dzieci mogą bawić się trzy godziny tygodniowo – uniemożliwi młodym talentom osiągnięcie wystarczająco wysokich wyników i skutecznego treningu. Zakaz może dotyczyć nie tylko obecnych drużyn zawodowych, ale także systemu drużyn młodzieżowych, które wspierają wiele dużych klubów, zapewniając im środki na rozwój i szansę na przebicie się do głównej drużyny.

Termin dla dzieci wszedł w życie 1 września. Teraz nieletni w Chinach mogą grać nie więcej niż trzy godziny tygodniowo w specjalnie wyznaczonych okresach – od 20:00 do 21:00 w piątek, sobotę i niedzielę oraz w święta.

Źródło: wsj.com

Originally posted on 1 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz