Nowa "Niva" na zagranicznej platformie – pierwsze zdjęcia

Produkcja seryjna nowej pięciodrzwiowej „Nivy” nie jest daleko. Otrzyma nowoczesne jednostki i fajny design.

Łada ogłosiła niedawno, że pięciodrzwiowa wersja klasycznego SUV-a Niva Legend zostanie wkrótce wycofana. Ale nie denerwuj się – po pierwsze Niva Travel i trzydrzwiowa Niva Legend nadal pozostają w gamie modeli, a po drugie, w Togliatti przygotowywana jest zupełnie nowa Niva, która otrzyma nowoczesną platformę i jednostki napędowe.

Źródło: Łada

Ale najważniejsze jest projektowanie! Łada Niva otrzyma karoserię samochodu koncepcyjnego Dacia Bigster z brutalnie posiekanymi kształtami i wyraźnymi nadkolami, ale otrzymała nowy przód w stylu obecnych modeli Łady i firmowy czerwony kolor. Niva będzie miała optykę LED.

Źródło: Łada

Niva będzie bazować na platformie CMF-B, na której wkrótce w Togliatti rozpocznie się produkcja nowych generacji Renault Logan i Sandero. W przypadku SUV-a zostanie to sfinalizowane, ponieważ Niva ma otrzymać nie tylko przekładnię z napędem na wszystkie koła z podłączoną tylną osią, ale także zakres redukcji biegów. Ponadto najpierw pojawi się wersja trzydrzwiowa, a następnie pięciodrzwiowa z przedłużoną podstawą.

Jeśli chodzi o silniki, stary 1,7-litrowy silnik przejdzie do historii, ale Łada ma dostęp do wszystkich jednostek sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi. Chociaż opcja nie jest wykluczona, że pod maską początkowych wersji pojawi się zmodernizowany VAZ 1,6 lub 1,8 z 16 zaworami, a najlepsze modyfikacje otrzymają 150-silną „turbo czwórkę” o pojemności 1,3 litra. Nowa Łada Niva powinna trafić na taśmociąg za 3 lata, więc do tego momentu będzie wyciekać coraz więcej informacji o aucie.

Originally posted on 13 grudnia, 2021 @ 1:33 pm

Dodaj komentarz