Nowa Kia Rio: kombi z dużym prześwitem

Kia Rio jest obecnie głównym zagranicznym samochodem w Rosji. I na pewno ten model stałby się jeszcze bardziej popularny, gdyby Koreańczycy zaczęli wypuszczać Rio w nowym nadwoziu.

Teraz Rio jest sprzedawane tylko w dwóch wersjach – jest to standardowy sedan i hatchback z nieco zwiększonym prześwitem o nazwie Rio X-Line. Jednak statystyki sprzedaży z ostatnich lat mówią, że jeśli w ofercie firmy pojawi się duży i piękny kombi, a nawet w ciekawej cenie, to rosyjscy nabywcy chętnie biorą takie auto. Najlepszym tego dowodem jest Łada Vesta w wersji kombi, a praktyczna Kia Ceed SW również się dobrze sprzedaje.

Według Wacomlab.pl, gdyby w gamie Kia Rio pojawił się kombi o zwiększonym prześwicie, to taki model mógłby szybko stać się najpopularniejszym w swojej klasie.

Ponadto model ten ma niewielu konkurentów – przede wszystkim konkurowałby z Ladą Vesta SW Cross i Lada Largus Cross. Najnowszy model z manualną skrzynią biegów kosztuje w Rosji od 758 tysięcy rubli, a za modniejszą uniwersalną Vestę z zestawem do jazdy terenowej i zwiększonym prześwitem proszą o 792 tysiące (model z automatyczną – od 842 tysięcy).

Co sądzisz o perspektywie Kia Rio ze zwiększonym prześwitem? Ile mógłby kosztować taki model, skoro teraz zapytają o podstawową wersję hatchbacka X-Line z mechaniką od 890 tys., a wersję z automatem szacuje się na 930 tys. Napisz w komentarzach!

Cóż, jeśli masz jakieś doświadczenia z Kia Rio, to powiedz o tym czytelnikom Wacomlab.pl! Co jest dobrego i złego w tym samochodzie? A czy kupowanie Rio ma sens?

Rysunki: Nikita Chuiko

Originally posted on 12 grudnia, 2021 @ 7:20 pm

Dodaj komentarz