Nowa generacja Forda Mustang będzie hybrydą

Przyszły rok powinien być ostatnim dla szóstej generacji sportowego Forda Mustanga, ponieważ zostanie on zastąpiony nowym autem pony z indeksem S650 z roku modelowego 2023. I najwyraźniej w siódmej generacji Mustang stanie się hybrydą – profil inżyniera Forda, który pracował nad rozwojem turbosprężarek nisko- i wysokociśnieniowych do 2,3-litrowego czwórki i 5,0-litrowego V8, został znaleziony w mediach społecznościowych. sieć wyszukiwania kontaktów biznesowych LinkedIn , z których oba są częścią konfiguracji hybrydowej.

Jak odkrył członek forum Mustang7G, profil Pedro Maradei na LinkedIn twierdzi, że pracował nad Mustangiem nowej generacji, zindeksowanym S650, przez pięć miesięcy, od lipca do listopada 2020 r. Maradei ma spore doświadczenie z Mustangiem – przez 10 lat był inżynierem rozwoju układu napędowego w firmie Ford. Nowy kucyk wjedzie na linię montażową od roku modelowego 2023, co oznacza, że zadebiutuje w przyszłym roku, a sprzedaż ruszy albo pod koniec 2022, albo na początku 2023 roku. Wiadomość o elektryfikacji silnika EcoBoost i atmosferycznej 8 nie jest zaskakująca – V8 musiał już ograniczyć moc do 10 koni mechanicznych, aby spełnić aktualne normy emisji.

Hybrydowy układ napędowy pomoże Mustangowi utrzymać silnik spalinowy tak długo, jak to możliwe, chociaż wtajemniczeni twierdzą, że całkowicie elektryczna wersja kucyka jest już w fazie rozwoju. Elektryczny samochód ma wejść na linię montażową w grudniu 2028 roku, zastępując Mustanga siódmej generacji, który tym samym stanie się ostatnim Mustangiem z silnikiem spalinowym. Kultowy kucyk został niedawno uznany za najbardziej amerykański samochód w historii – a raczej wersję GT z manualną skrzynią biegów.

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 8:49 pm

Dodaj komentarz