Nowa eskalada Cadillac z ogromnym wyświetlaczem i zawieszeniem pneumatycznym osiągnął Rosję

Duży SUV Cadillac Escalade zmienił pokolenie w lutym ubiegłego roku, a teraz w końcu trafił na rynek rosyjski. Cadillac ogłosił, że rozpoczął przyjmowanie zamówień na „najbardziej zaawansowany i zaawansowany technologicznie Escalade w historii”, wyposażony w ogromny wyświetlacz OLED, silnik V8 o mocy 416 koni mechanicznych i zawieszenie pneumatyczne. Można go zamawiać od 8 czerwca, a sprzedaż bezpośrednia u dealerów ruszy 1 lipca. Koszt SUV-a piątej generacji w „bazie” wynosi 7 777 777 rubli.

W Rosji nowy Cadillac Escalade jest oferowany z bezkonkurencyjnym silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra, rozwijającym 416 koni mechanicznych i momencie obrotowym 624 Nm, współpracującym z 10-pasmową automatyką. SUV potrzebuje 6,6 sekundy, aby przyspieszyć od zera do pierwszej „setki”. Na rynku amerykańskim Generation Change Escalade jako pierwsza posiada silnik wysokoprężny – trzylitrowy silnik z doładowaniem, wytwarzający 281 koni mechanicznych i 623 Nm.

Rozstaw osi SUV-a wzrósł do 3071 mm, a długość – do 5382 mm

Cadillac

Wyposażenie modelu obejmuje nowe zawieszenie pneumatyczne Air Ride Adaptive Suspension, które poprawia prowadzenie i pozwala zmniejszyć prześwit podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, a także podczas jazdy z dużą prędkością. Ponadto Escalade działa teraz płynniej dzięki niezależnemu tylnemu wielowahaczowi.

Zwiększone wymiary modelu pozwoliły zwiększyć przestrzeń na nogi pasażerów w trzecim rzędzie o 40 procent – do 886 milimetrów. Powiększyła się również przestrzeń ładunkowa za trzecim rzędem standardowego modelu: teraz może pomieścić do 722 litrów ładunku. Nie wiadomo jeszcze, czy modyfikacja Escalade ESV z długim rozstawem osi dotrze do Rosji.

Cadillac eskalada

Cadillac

„Cechą” wnętrza SUV-a jest zakrzywiony wyświetlacz OLED o przekątnej ponad 38 cali i wyświetlający obraz w rozdzielczości 8K. Urządzenie posiada trzy ekrany: po lewej 7,2-calowy panel z danymi o czasie podróży i zużyciu paliwa, za kierownicą 14,2-calowy wyświetlacz „porządny”, a po prawej 16,9-calowy ekran system multimedialny. Już w „bazie” znajduje się system audio AKG Studio z 19 głośnikami i subwooferem, zapewniającym dźwięk przestrzenny. Za dopłatą ich liczbę można zwiększyć do 36.

Lista dostępnego wyposażenia Escalade obejmuje 22-calowe koła, nawigator z funkcją rozszerzonej rzeczywistości, wszechstronne kamery, system noktowizyjny i dwa dodatkowe ekrany dotykowe dla pasażerów z tyłu. Wygląd zewnętrzny SUV-a urozmaicają nowe wersje Sport i Sport Platinum z czarną dekoracją nadwozia.

Źródło: Cadillac

Dodaj komentarz