Nissan Paula Walkera wyceniono na 30 milionów rubli

To pierwszy Skyline kupiony przez amerykańskiego aktora

Możesz kupić wyjątkowy samochód z 1996 roku za 85 000 $

Historię pierwszego Skyline GT-R Paula Walkera w 34. nadwoziu opowiedział Craig Lieberman, konsultant techniczny dwóch pierwszych filmów Szybcy i Wściekli, w filmie na YouTube wyróżnionym przez The Drive.

Według Liebermana, w 2001 roku wśród głównych aktorów „Szybkich i wściekłych” miłośnikiem samochodów można było nazwać jedynie Walkera, który był fanem muscle carów. W tym samym czasie Michelle Rodriguez i Jordana Brewster nie miały nawet prawa jazdy.

Na planie Paul zobaczył Nissana Skyline R32, zainteresował się stylem JDM i wraz z Liebermanem odwiedził MotoRex, jedyną firmę, która legalnie importowała samochody R34 do Stanów.

Walker zdecydował się wynająć na kilka miesięcy R34, znany jako Blackbird, a następnie zakupił model V-Spec z 1999 roku w kolorze Sonic Silver. Był to jeden z 14 Nissanów R34 od MotoRex.

6 zdjęć

Zdjęcie: Toprank / Chris Constantine, Wikipedia

Samochód wykazywał problemy z lakierem w miejscach, w których metalowe panele stykały się z plastikiem. Walker kupił biały 2001 R34 V-Spec II, a jego pierwszy Skyline trafił do kupca na Hawajach.

Nowy właściciel zainwestował dużo pieniędzy w samochód – R34 był wyposażony w karoserię Veilside, felgi Advan, intercooler HKS i inne części. Samochód później ponownie zmienił właściciela i spędził 15 lat w Teksasie, trafił na aukcję i trafił do importera JDM Toprank w Kalifornii.

Chociaż ten samochód nie brał udziału w kręceniu filmu, konsultant techniczny Szybcy i Wściekli oszacował go na około 400 tysięcy dolarów – to 29,8 mln rubli przy obecnym kursie wymiany.

Skyline R34 GT-R był napędzany 2,6-litrowym silnikiem RB26DETT o mocy 280 KM. i 392 Nm. Wersja V-spec otrzymała szereg ulepszeń, w tym ulepszone zawieszenie i ulepszenia aerodynamiczne.

30 listopada 2013 roku Paul Walker zginął w wypadku wraz ze swoim przyjacielem Rogerem Rodasem, którego Porsche Carrera GT uderzyło w drzewo i zapaliło się. Aktor siedział na miejscu pasażera.

W zeszłym roku okazało się, że kolekcja samochodów i motocykli Walkera zostanie sprzedana na aukcji. W kolekcji, którą zmontował, znalazło się na przykład siedem BMW E30 i E36 w sportowym M, wyścigowa modyfikacja Nissana Skyline R32, torowy Ford Mustang Boss i Audi S4.

Szybkie i niezwykłe samochody towarzyszyły Paulowi Walkerowi nie tylko w życiu, ale także w filmach. Sprawdź, jakimi samochodami jeździł aktor i jego koledzy w filmach Szybcy i Wściekli w naszej galerii:

Originally posted on 6 grudnia, 2021 @ 8:25 pm

Dodaj komentarz