Niezawodność pancernej Tesli Model X sprawdzono za pomocą AK-47 [WIDEO]

Autorzy popularnego kanału YouTube FullMag nie tylko wyposażyli samochód elektryczny Tesla Model X w pancerne okulary, ale także przetestowali jego wytrzymałość. W tym celu crossover Elona Muska został wystrzelony z karabinu maszynowego i karabinu snajperskiego.

Aby przeprowadzić swój eksperyment, bloger wymienił szyby oryginalnego samochodu na opancerzone, a następnie postanowił strzelić do niego z karabinu szturmowego AK-47. Podczas testu lufa broni była opuszczona, więc niektóre pociski trafiały nie tylko w szybę, ale również w maskę samochodu, która nie była w żaden sposób chroniona. W rezultacie samochód elektryczny zaczął palić. To jednak nie powstrzymało blogera – kontynuował strzelanie do samochodu, używając innego rodzaju broni. W niektórych przypadkach pociski skutecznie odbijały się nawet od szyby. Prawdziwym testem dla samochodu elektrycznego był kaliber 50 mm.

Najciekawsze jest to, że do kabiny nie dostał się ani jeden pocisk. Możesz obejrzeć eksperyment bardziej szczegółowo, przeglądając powyższy film.

Źródło: popmech.ru

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 8:06 am

Dodaj komentarz