Nieoficjalni autorzy GTA III i GTA: Vice City pozywają Take-Two

Twórcy nieoficjalnych wersji GTA III i GTA: Vice City postanowili odwołać się od roszczeń Take-Two. Wcześniej prawnicy firmy zmusili modderów do usunięcia kodu źródłowego z bezpłatnego dostępu i zapłacenia 300 000 dolarów odszkodowania.

Dwóch rzemieślników zaangażowanych w odtworzenie kodu źródłowego GTA III i Vice City złożyło odpowiedź do sądu przeciwko firmie Take-Two. Autorzy re3 i reVC uważają, że są niewinni z różnych powodów.

Po pierwsze, modów nie można uruchomić bez zakupu oryginalnych gier. Po drugie, dzieła powstały bezpłatnie, a ich autorzy nie zarobili ani grosza na własności intelektualnej Take-Two, więc nie ma faktu naruszenia praw autorskich. Po trzecie, naprawili błędy, które programiści ignorowali przez lata. Okazuje się, że wszystkie zarzuty są bezpodstawne.

Przypomnijmy, że Take-Two złożyło pozew przeciwko twórcom re3 i reVC we wrześniu. W oświadczeniu argumentowali, że praca niezależnych rzemieślników narusza prawa autorskie. Ponadto wcześniej wszyscy ci sami autorzy re3 i reVC mogli już skutecznie odwołać się od decyzji Take-Two, choć nie w sądzie: chodziło o administrację GitHuba, która wysłuchała argumentów deweloperów i przywróciła dostęp do projekty po skargach właścicieli praw autorskich.

Źródło: gamesindustry.biz

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 3:36 pm

Dodaj komentarz