Nie tak szalony. Hydeo Codisim wyjaśnił szczegóły “Dream Games” o Madsa Mikkelsen

Niektórzy programiści nie lubią dzielić się swoimi pomysłami w sieciach społecznościowych – nigdy nie wiadomo co, nagle ktoś inny przejmie kontrolę. Hideo Kojima na szczęście taki nie jest: chętnie opowiada o swoich pomysłach. A potem, jeśli to konieczne, wyjaśnia nawet niektóre szczegóły.

Na przykład w zeszłym tygodniu autor Metal Gear przypomniał, jak zaproponował Madsowi Mikkelsenowi projekt o nazwie Mad Mads. Społeczność internetowa od razu zaczęła myśleć o tak ciekawym tytule, a szczególnie kreatywni ludzie narysowali nawet kilka sztuk. Jak się okazało, wszyscy trochę przeoczyli : Kojima nie wyobrażał sobie postapokaliptycznego dramatu, ale „film kumpelski” o dwóch gliniarzach z przyszłości. Nie oznacza to jednak, że geniusz nie jest fanem scenografii „Mad Maxa” – George Miller, reżyser kwadrologii filmów akcji o Maksie Rokatanskim, wciąż jest „jego bogiem”.

Warto zauważyć, że wiele lat temu Hideo Kojima odnotował już podobną grę. W 1994 roku projektant stworzył Policenauts, policyjną opowieść z 2040 roku o dwóch wspólnikach z Los Angeles. Niestety poza Japonią zaskakująca wariacja na temat Zabójczej broni nigdy oficjalnie się nie ukazała.

Źródło: twitter.com

Dodaj komentarz