Netflix zwolni serię na “Wiedźminie” dla dzieci. Showranner wyjaśnił dlaczego

Wiedźmin słynie z nieskrywanego okrucieństwa, niekończących się intryg i pytań o moralny wybór, ale Netflix znalazł w tym dobry materiał na program dla dzieci. Kino internetowe już zapowiedziało familijny serial animowany oparty na kultowej serii, a showrunnerka Lauren Hissrich pospiesznie wyjaśniła, dlaczego nie widzi w tym żadnych sprzeczności.

Na Twitterze autor głównego programu Wiedźmina z serwisu Netflix stwierdził, że złożony świat pisarza Andrzeja Sapkowskiego może być źródłem ciekawych i przydatnych historii dla dzieci. Według Hissricha, nowa seria ma na celu nie tylko zabawiać młodszą publiczność, ale także stanowić podstawę do omawiania poważnych problemów z rodzicami.

„Zgadzam się, że Wiedźmin to mroczny wszechświat dla dorosłej publiczności. Ponadto jest w dużej mierze kontrowersyjny i upolityczniony. To mikrokosmos całej ludzkości, w którym tkwi zło i dobro. Ale jestem całkowicie przekonany, że dylematy moralne i szara moralność tej serii, którą tak bardzo kochają dorośli, mogą być źródłem historii przydatnych i potrzebnych dzieciom w tak zabałaganionym świecie.

[…]

Mówię to jako matka dwójki dzieci w wieku ośmiu i dziesięciu lat. Błagali mnie, żebym pokazał im główny serial o Wiedźminie, ale nie mogłem – jest zbyt dorosły i ponury. Ale gdybym mógł oglądać z nimi inną wersję, którą by chcieli, rozśmieszyć, dać poczucie satysfakcji i stać się czymś zrozumiałym w ich świecie… A jednocześnie wywołałoby to rozmowy na trudne tematy. A gdybyśmy mogli dyskutować o problemach rasizmu, seksizmu, spekulować, co to znaczy być potworem i jak radzić sobie z trudnymi problemami ludzkości, aby każdy miał miejsce na tym świecie? Wtedy jestem w biznesie ”.

Jednocześnie Hissrich nie zaprzecza, że jednym z celów nowego produktu będzie poszerzenie grona odbiorców franczyzy. W ramach cyfrowego wydarzenia Tudum od Netflixa ogłoszono pokaz animacji dla dzieci na podstawie Wiedźmina. Przedstawiciele kina internetowego nie ujawnili żadnych szczegółów dotyczących projektu. Przypomnijmy, że w ramach tego samego wydarzenia ogłoszono, że główna seria z Henrym Cavillem w roli tytułowej zostanie przedłużona o trzeci sezon.

Źródło: twitter.com

Originally posted on 28 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz