Nawet Cyberpunk 2077 pójdzie. Pierwsze testy pokładu parowe pojawiły się.

Półtora miesiąca temu Valve uderzyło w społeczność nieoczekiwanym ogłoszeniem – firma zajmuje się przenośnym komputerem do gier Steam Deck. Sceptycy wątpili, czy gadżet byłby w stanie wyciągnąć wszystkie ciekawe nowości, ale pierwsze testy sugerują inaczej.

Według Tom's Hardware devkit "Konkurenta Switcha" wpadł w ręce chińskiego entuzjasty. Od razu postanowił przetestować nowość w biznesie za pomocą kilku głośnych (i kilku „żarłocznych”) wydań ostatnich lat: DOOM, Cyberpunk 2077, Shadow of the Tomb Raider i Dota 2.

Tak więc Shadow of the Tomb Raider przy wysokich ustawieniach graficznych pewnie trzyma poprzeczkę przy 30 fps. Jeśli samodzielnie „pogorszysz” obraz, wskaźnik może nawet wzrosnąć do 60 – rzemieślnik nie określił jednak, co dokładnie miał zmienić.

Z DOOM-em wszystko okazało się jeszcze lepsze: przy średnich ustawieniach film akcji generuje 60 kl./s. Jeśli przekręcisz je wyżej, liczba spadnie do 46. Według entuzjastów rozgrywka i tak jest płynna, bez denerwujących spowolnień.

Z kolei Dota 2 nie jest szczególnie wymagająca sprzętowo. 47 fps z grafiką „maksymalną”, 80 z „minimum”.

Wreszcie, Cyberpunk 2077, zeszłoroczny hit, wciąż dopracowywany, wypadł na Steam Deck gorzej niż jakakolwiek inna gra, ale nadal jest akceptowalny. Przy wyższych ustawieniach liczba klatek na sekundę wahała się między 20-30, z zauważalnymi hamulcami. Biorąc pod uwagę, jak mocno film akcji CD Projekt potrafi pociągnąć nawet potężne komputery, wynik jest całkiem niezły.

Oprócz testów wydajności, chiński entuzjasta postanowił sprawdzić, jak bardzo urządzenie się nagrzewa. Podczas testu temperatura z tyłu Decka sięgała 42,6 stopni Celsjusza, natomiast na bokach sięgała 29 stopni. W ciągu trzech godzin gry akumulator rozładował się w 54% – od 100 do 46% naładowania.

Oczywiście warto wziąć pod uwagę, że to wszystko dotyczy tylko dev kit – wersja wydania może działać inaczej. Przypominamy, że oficjalna premiera Steam Decka zaplanowana jest na grudzień 2021 roku.

Źródło: tomshardware.com

Originally posted on 29 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz