Następca Lamborghini Aventador otrzyma “zupełnie inny” projekt

Kiedy Lamborghini Sian FKP 37 zadebiutował we wrześniu 2019 roku, stając się pierwszym masowo produkowanym hybrydowym modelem marki, pojawiły się plotki, że dokładnie tak będzie wyglądał następca obecnego Aventadora. Główny projektant Lamborghini Mitya Borkert stanowczo zaprzeczył jednak tej informacji i powiedział, że Sian wcale nie jest przykładem tego, jak będzie wyglądał przyszły flagowiec włoskiej marki. A co więcej, będzie od niego nieskończenie daleko.

Niedawno zaprezentowana ostateczna edycja specjalna Aventadora LP780-4 Ultimae również nie ma nic wspólnego z przyszłym flagowym Lamborghini. Szef włoskiej marki Stefan Winkelmann powiedział w rozmowie z Autocar, że nowy hipersamochód będzie wyglądał zupełnie inaczej. „Ultimae została zaprojektowana z myślą o tradycji Aventador. Kolejnym krokiem będzie zupełnie nowy wygląd, tak jak miało to miejsce w przypadku przeprowadzki z Murcielago do Aventadora. Nasz flagowiec otrzyma zupełnie inny design. Uważamy to za dobrą wiadomość, biorąc pod uwagę, że Aventador ma już dziesięć lat ”- powiedział najwyższy menedżer.

Nowy hipersamochód hybrydowy, którego premiera ma się odbyć w 2023 roku, będzie miał opracowany od podstaw silnik V12. Wiadomo, że nie będzie miał systemu hybrydowego, jak w koncepcji Asteriona z 2014 roku, ani superkondensatorów, jak w Sian FKP 37. Jednocześnie Lamborghini przygotowuje kolejną hybrydę, która otrzyma elektrownię opartą na warunkach atmosferycznych. V12. Rolę źródła prądu będzie w nim pełnić jonizator – jak w 819-silnym Xi'anie.

Originally posted on 28 listopada, 2021 @ 9:49 pm

Dodaj komentarz