NASA opublikował zdjęcie Halloween Cosmos

W przeddzień Halloween NASA opublikowała zdjęcie, które najlepiej pasuje do tego święta, które pokazuje obszar w przestrzeni kosmicznej, gdzie formują się nowonarodzone gwiazdy. Wiele odcieni różnych kolorów wygląda jak magiczna mikstura rozlana w kosmosie.

Na zdjęciu widać jasne, młode gwiazdy rozrzucone na tle obłoków gazu i pyłu o ciepłych odcieniach. Dzięki tej palecie obraz jest idealny na tę porę roku, a szczególnie na Halloween. Amerykańscy astronomowie z NASA zauważają podobieństwo odkrytej mgławicy do mgławicy Oriona – najbliższego Ziemi rejonu gwiazdotwórczego, znajdującego się w odległości 1500 lat świetlnych od naszej planety. W sprzyjających warunkach pogodowych te ostatnie można obserwować nawet bez pomocy potężnego teleskopu.

Zdjęcie wykonano za pomocą teleskopu Hubble Orbiting Telescope. Teleskop bada przestrzeń kosmiczną od 30 lat. Wprowadzony na rynek w 1990 roku w ramach współpracy między NASA i ESA, jest jedynym zbudowanym przez człowieka urządzeniem, które wykonało już ponad milion szczegółowych, wysokiej jakości zdjęć różnych zakątków wszechświata.

Źródło: gadżety.ndtv.com

Originally posted on 7 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz