Najdroższy Bugatti po raz pierwszy zauważył na drodze

W sieci pojawiły się zdjęcia Bugatti La Voiture Noire: na drodze po raz pierwszy zauważono hipersamochód, który w 2019 roku został zbudowany w jednym egzemplarzu dla nienazwanego kolekcjonera. Zdjęcia na Instagramie opublikował fotograf o nicku jct_carphotography.

La Voiture Noire pozostaje najdroższym modelem Bugatti, szacowanym na 11 mln euro (997 mln rubli), a ostateczna cena wraz z podatkami wyniosła 16,7 mln euro. Hipersamochód jest nowoczesną interpretacją La Voiture Noire historycznego Type 57 SC Atlantic, a komponenty i podzespoły zapożyczono z Chirona.

Bugatti La Voiture Noire

jct_carphotography / Instagram

La Voiture Noire jest napędzany 8,0-litrowym W16 z czterema turbinami, wytwarzającym 1500 koni mechanicznych i 1600 Nm momentu obrotowego i jest połączony z siedmiobiegowym „robotem”. Producent nie ujawnia dynamicznych właściwości hipersamochodu, ale wiadomo, że Chiron z podobną elektrownią przyspiesza do „setek” w 2,4 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 420 kilometrów na godzinę.

Przypuszczano, że były szef Volkswagena Ferdinand Pich stał się tajemniczym klientem wyjątkowego auta, ale nie ma na to oficjalnego potwierdzenia.

Źródło: jct_carphotography / Instagram

Originally posted on 25 listopada, 2021 @ 9:12 am

Dodaj komentarz