Najbardziej przystępne cenowo crossovery w Rosji

Wybraliśmy pięć niedrogich „SUVów” o wartości do miliona rubli i kilka nietypowych propozycji w ramach tego budżetu

Wzrost cen szczególnie zauważalnie wpływa na koszt samochodów budżetowych, ponieważ dla tych, którzy kupują samochód z cennikiem do miliona rubli, na koncie znajduje się każdy tysiąc rubli. Jednak ceny samochodów w Rosji wciąż rosną z miesiąca na miesiąc, a crossovery nie są wyjątkiem. Dawno minęły czasy, kiedy bestsellery takie jak Hyundai Creta czy Renault Kaptur kosztowały mniej niż milion rubli – teraz ceny tych modeli, nawet w podstawowej wersji, pokonały tę psychologiczną barierę.

Jeśli jednak pieniądze są mniejsze niż milion rubli, a naprawdę chcesz kupić crossover, istnieje wyjście. Wacomlab.pl wybrał pięć SUV-ów, które zmieszczą się w tym budżecie. Jako bonus jest kilka ciekawszych, ale nie do końca oczekiwanych opcji.

Łada Xray – 653 900 rubli

Najtańszym crossoverem w Rosji jest Łada XRay. I chociaż wielu krytyków nie uważa tego samochodu za „SUV”, sam AvtoVAZ klasyfikuje Ixrei jako crossover. XRay kosztuje co najmniej 653 900 rubli, za te pieniądze oferowany jest samochód z silnikiem o mocy 106 KM, „mechaniką” i podstawowym wyposażeniem.

6 zdjęć

Lada XRay Cross. Zdjęcie: Łada

Cieszę się, że wszystkie wersje i konfiguracje „Ixreya” mieszczą się z pewną marżą w milionowym budżecie. Tak więc w najdroższej wersji crossover będzie kosztował 881 900 rubli, jest to samochód z silnikiem o mocy 122 koni mechanicznych, automatyczną skrzynią biegów i maksymalnym wyposażeniem modelu. Co więcej, za milion rubli można kupić prawie każdą wersję „terenowej” modyfikacji Xray Cross! Podstawowy „Krzyż” kosztuje 801 900 rubli. Niezależnie od wersji „Ixreus” ma tylko napęd na przednie koła.

Renault Duster – od 840 000 rubli

Zrusyfikowany „Francuz” Duster „w bazie” będzie kosztował znacznie więcej niż „Ixrei” – 840 000 rubli. I tyle kosztuje sprzęt wejściowy Acess, kolejna wersja Life kosztuje już 975 000 rubli. Różnica między tymi samochodami dotyczy tylko opcji, silnik w obu przypadkach ma 114-konny, skrzynia jest mechaniczna, a napęd na przednie koła.

Renault Duster. Zdjęcie: Renault

Pozostałe wersje Duster są jeszcze droższe, ale ten model ma wersję z napędem na wszystkie koła. Jest już dostępny w trzeciej najdroższej wersji – taki samochód będzie kosztował 1 039 000 rubli. Ponadto Duster ma również modyfikację diesla, a tutaj silnik wysokoprężny jest połączony z napędem na wszystkie koła. Automatyczna skrzynia biegów – tylko w najwyższej wersji.

JAC S3 – 874 000 rubli

„Czarny koń” z Chin oferowany jest w cenie 874 000 rubli. Tradycyjnie dla chińskich marek wybór wersji nie jest bogaty – wszystkie trzy wersje. Milionera rubla stać tylko na dwa pierwsze, z „mechaniką” i 109-konnym silnikiem. Konfiguracje różnią się nieznacznie opcjami, różnica w cenie wynosi 50 000 rubli.

6 zdjęć

JAC S3. Zdjęcie: JAC

Trzecia i najdroższa wersja JAC S3 jest wyposażona w wariator i kosztuje 1 034 000 rubli. Jedź we wszystkich przypadkach wyłącznie na przednie koło.

Changan CS35 – 879 900 rubli

Podobna sytuacja z cenami i kompaktowym crossoverem Changan CS35 – mając pod ręką milion rubli, możesz kupić dowolną wersję poza górną. Podstawowy CS35 za 879 900 rubli zaoferuje nabywcy silnik o mocy 113 KM, który nie ma alternatywy dla wszystkich wersji. i „mechanika”.

6 zdjęć

Changan CS35. Zdjęcie: Changan

Za 969 900 rubli można dostać samochód z automatyczną skrzynią biegów, który różni się od najwyższej wersji tylko liczbą opcji. Ale jeśli naprawdę chcesz kupić CS35 w maksymalnej konfiguracji, będziesz musiał dodać niekrytyczne 9900 rubli do miliona. Napęd we wszystkich przypadkach jest oczywiście tylko z przodu.

Chery Tiggo 4 – 999 900 rubli

Najdroższy z dostępnych – ponownie „chiński”, Chery Tiggo 4. Jest to początkowy model linii marki w Rosji i taki crossover kosztuje co najmniej 999 900 rubli. To właściwie jedyna wersja, która mieści się w naszym budżecie. Silnik bazowy „produkuje” 113 KM, skrzynia biegów jest manualna.

Chery Tiggo 4. Zdjęcie: Chery

W innych wersjach dostępny jest wariator, a w wersji topowej oferowany jest silnik o mocy 122 KM. w firmie produkującej automatyczne skrzynie biegów. Najbardziej „wyrafinowany” Tiggo 4 kosztuje 1 349 900 rubli. Jednak napęd nadal to napęd na przednie koła.

Inne opcje

Jeśli odejdziemy od idei „tylko crossovera” i damy się uwieść możliwościom, jakie daje napęd na cztery koła, to wybór znacząco wzrasta ze względu na aż cztery ciekawe opcje. Są to SUV-y rodzimych marek, a na niektórych pozycjach zauważalnie przewyższają oferty z powyższej listy.

Łada 4×4 i Niva

Za wskazaną kwotę możesz kupić dowolny z dwóch SUV-ów Łada, podczas gdy nadal pozostanie przyzwoita ilość pieniędzy. Klasyczna Niva, która teraz nosi nazwę 4×4, jest oferowana za co najmniej 581 000 rubli, bardziej nowoczesna Niva, wcześniej produkowana pod marką Chevrolet, kosztuje co najmniej 738 000 rubli.

Łada 4×4. Zdjęcie: Łada

Zalety tych modeli są oczywiste – niższa cena w porównaniu z trampkami, obecność napędu na wszystkie koła, dobra zdolność przełajowa. Co więcej, Niva ma fabryczną wersję terenową, która kosztuje 824 000 rubli, a dla 4×4 oferuje aż dwa rodzaje nadwozia i kilka różnych konfiguracji.

Łada Niwa. Zdjęcie: Łada

UAZ „Łowca” i „Patriota”

Kolejną kuszącą ofertą dla nabywcy crossovera z ograniczonymi środkami są SUV-y UAZ. A raczej „Łowca” i „Patriota”. Kultowy „Hunter” kosztuje co najmniej 726 300 rubli, za te pieniądze oferują już klasyczny design i ogromne możliwości sprawdzonego napędu na wszystkie koła. „Hunter” ma również wersję „naładowaną” za 962.010 rubli – ze „złymi” oponami, ekspedycyjnym bagażnikiem i innymi atrybutami prawdziwego zdobywcy off-roadu.

dziewięć

UAZ "Łowca". Zdjęcie: UAZ

„Patriot” jest znacznie droższy od swojego odpowiednika – podstawowy samochód z „mechaniką” kosztuje 800 100 rubli, ale wersja z pistoletem już „przekroczyła” próg miliona rubli. Ale za 818 100 rubli możesz kupić Patriota z nadwoziem pickupa! Wersja terenowa może trafić w nasz skromny budżet – kosztuje 1251 000 rubli, ale możesz wziąć wersję Antarctic Edition: jest prostsza i kosztuje 964 800 rubli.

dziewięć

UAZ „Patriota”. Zdjęcie: UAZ

Originally posted on 31 grudnia, 2021 @ 11:15 pm

Dodaj komentarz