Mobile AR-Game Serwery na Harry Potometer Close

Niestety Niantic nie był w stanie dostarczyć hitu AR do uniwersum Harry'ego Pottera. Ambitna gra rzeczywistości rozszerzonej Wizards Unite od autorów Pokemon GO nie spełniła oczekiwań, a twórcy postanowili przestać ją wspierać. Już w przyszłym miesiącu tytuł zniknie ze sklepów, a nieco później jego serwery również zostaną zamknięte.

Firma Niantic ogłosiła , że Harry Potter: Wizards Unite zniknie z usług cyfrowej dystrybucji App Store i Google Play 6 grudnia. Po tym gracze nie będą mogli kupować samego tytułu, a także korzystać ze sklepu w grze. Wizards Unite całkowicie przestanie istnieć 31 stycznia 2022 roku.

Pomimo zamknięcia tytułu AR, Niantic obiecało zakończyć kampanię fabularną. Na listopad i grudzień zaplanowano kilka dużych wydarzeń, które będą ostatnimi rozdziałami w historii Wizards Unite. Ponadto twórcy wprowadzili do swojego dzieła szereg zmian w rozgrywce, które mają na celu uatrakcyjnienie gry. Między innymi przyspieszyli proces warzenia piwa i zwiększyli nagrody za misje.

Przypomnijmy, że Harry Potter: Wizards Unite zadebiutował w 2019 roku, ale od momentu premiery stało się jasne, że nie będzie w stanie powtórzyć sukcesu Pokemon GO. Jednak zabawa w AR wciąż znajdowała swoich wiernych odbiorców.

Harry Potter: Czarodzieje jednoczą się

Niantic, Inc.

Źródło: twitter.com

Originally posted on 8 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz