Microsoft zaczyna walczyć z piratami dzięki zniżkom na Office

Microsoft Office Suite to jedno z najpopularniejszych narzędzi do pracy i nauki. Ale nie wszyscy właściciele komputerów PC są gotowi kupić licencję, aby z niego korzystać, więc producent oprogramowania zrobił nieoczekiwany krok. Niektórzy właściciele pirackich wersji pakietu Office zaczęli otrzymywać lukratywną ofertę zakupu legalnej kopii programu z imponującą zniżką bezpośrednio w oknie roboczym.

Według niektórych zasobów internetowych użytkownicy pirackich wersji Office 2019 zaczęli widzieć baner reklamowy oferujący 50% zniżki na pakiet aplikacji Microsoft 365 do użytku osobistego lub rodzinnego (do 6 osób). Oferta jest ważna tylko po kliknięciu we wskazany napis i nie występuje w licencjonowanych egzemplarzach programu.

Jak podaje źródło, zniżka dotyczy tylko pierwszego roku abonamentu, po czym cena za korzystanie z autorskiego oprogramowania powróci do standardowej. Niemniej jednak możliwość zaoszczędzenia pieniędzy może być dobrą motywacją do przejścia na licencjonowane oprogramowanie. Ponadto pakiet zawiera rozszerzoną ilość miejsca do przechowywania plików i dokumentów w chmurze OneDrive, które nie będą dostępne za darmo.

Źródło: xda-developers.com

Originally posted on 18 grudnia, 2021 @ 2:49 pm

Dodaj komentarz