Microsoft i Bethesda zaprezentowali gwiazdą A Deathloop Console PlayStation 5

Ostatnie wielkie interesy związane z Deathloopem i jego twórcami doprowadziły do dziwnej sytuacji. Aktor, który oddał głos głównemu bohaterowi akcji, Jasonowi Kelly, dyskretnie poprosił na Twitterze o przekazanie mu PlayStation 5 – i wkrótce otrzymał ją od Bethesdy. Okazuje się, że Microsoft, który jest właścicielem wydawnictwa, pomógł mu zagrać na ekskluzywnej konsoli Sony.

Kelly zasugerował, że mógłby wykorzystać kopię Deathloopa i PlayStation 5 w krótkiej promocji na oficjalnym Twitterze gry. Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu firmy Bethesda, odpowiedział na jego prośbę. Później aktor powiedział w wywiadzie dla JumpCutPLAY, że wydawca dotrzymał obietnicy i już wysłał mu konsolę wraz z akcją.

Biorąc pod uwagę, że Deathloop został wydany jako ekskluzywna konsola PlayStation, sytuacja okazała się dziwna. Prezent za główną rolę w akcji mógł wysłać Sony jako producent PS5, ale formalnie hojny gest zainicjował bezpośredni konkurent japońskiej firmy – od marca 2021 roku Bethesda jest własnością Microsoftu.

Przypominamy, że Deathloop został wydany 14 września. Gra ukazała się na PlayStation 5 i PC, gdzie napotyka jednak sporo problemów technicznych. Akcja ma ukazać się na konsolach Xbox nie wcześniej niż za rok.

Źródło: thegamer.com

Originally posted on 27 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz