Mercedes-Benz stworzy oddzielny podżeganie dla klasy G

Mercedes-Benz ogłosił utworzenie submarki G, która będzie czwartą dla marki Stuttgartu po AMG, Maybach i EQ. Pod nową marką, stworzoną specjalnie dla Klasy G, planują produkować zarówno standardowego SUV-a, jak i jego liczne modyfikacje.

Jak informuje AutoHome, powołując się na oświadczenie Mercedes-Benz, dziś zakłady produkcyjne firmy nie nadążają za popytem na Gelendvagens. W zeszłym roku na całym świecie sprzedano prawie 35 000 Klasy G, a ze względu na popularność SUV-a w Chinach konieczne było wydanie dodatkowej „budżetowej” wersji G 350 z 258-konnym doładowaniem „czwórki”. Prawdopodobnie w ramach odrębnej marki Mercedes-Benz będzie dalej poszerzał rodzinę Klasy G.

Jednocześnie Mercedes-Benz powiedział, że legendarny SUV stanie w obliczu „wzrostu i elektryfikacji”. Według doniesień medialnych, w 2023 roku z linii montażowej może zjechać paliwowa wersja Klasy G, a model nowej generacji stanie się w pełni elektryczny. W tym przypadku „Gelik” dołączy do elektrycznej linii EQ, która ma już vana EQV opartego na Klasie V i crossovera EQC z brutalną wersją EQC 4×4², zaprojektowaną specjalnie do jazdy w terenie.

Mercedes-Benz Klasy G zamieniony w obiekt sztuki

W Rosji Mercedes-Benz Klasy G jest oferowany w czterech wersjach: diesel G 350 d i 400 d z silnikami o mocy 250 i 330 koni mechanicznych, a także w 422-konnej benzynie G 500 i G 63 AMG z „turbo czwórką”. " o mocy 585 koni mechanicznych. Koszt SUV-a waha się od 10 290 000 do 17 400 000 rubli.

Źródło: Autohome , Ekspert samochodowy

Originally posted on 28 listopada, 2021 @ 6:44 pm

Dodaj komentarz