Mercedes-Benz potwierdził porzucenie przedziału klasy S i kabriolet

Wiosną pojawiły się pogłoski, że Mercedes-Benz planuje wycofać coupe i kabriolet Klasy S na emeryturę, a teraz ta informacja została oficjalnie potwierdzona.

Wtajemniczeni twierdzili, że produkcja dwudrzwiowego Mercedesa Klasy S zakończy się w sierpniu tego roku, ale okazało się to nie do końca prawdą. Choć teraz Mercedes-Benz potwierdził rezygnację z coupe i kabrioletu Klasy S, okazało się, że będą one produkowane przez kolejny rok, ale 2021 nadal będzie ich ostatnim. Zarówno „zwykłe”, jak i „naładowane” wersje AMG luksusowych dwudrzwiowych samochodów zostaną wycofane za 12 miesięcy, a jedyną aktualizacją na rok modelowy 2021 będzie nowy kolor Cirrus Silver.

Źródła podały, że powodem rezygnacji z coupe i kabrioletu klasy S były oszczędności w ramach przygotowań do opracowania i wypuszczenia nowych pojazdów elektrycznych. Podjęto decyzję o zmniejszeniu gamy modeli niszowych, do których należą stosunkowo niewielkie i drogie S Coupe i S Cabrio. W zamian Mercedes-Benz zaoferuje klientom AMG GT Coupé i nowego SL Roadster. Coupé i kabriolet Klasy S są zbudowane na platformie sedana generacji W222, który jest produkowany od około siedmiu lat.

Dodaj komentarz