Media: W Rosji był poważny deficyt nowego iPhone’a

Kilku rosyjskich sprzedawców od razu podzieliło się informacjami o obecnym deficycie nowych smartfonów Apple. Według ekspertów wielkość dostaw jest obecnie o 80% niższa niż wymagana do zaspokojenia popytu klientów. W związku z tym rosyjscy użytkownicy muszą długo czekać na dostawę zamówionych smartfonów.

Według Izwiestii, powołując się na przedstawicieli detalicznych, w ciągu trzech tygodni od wysyłki do sklepów trafia zapas smartfonów z serii iPhone 13, który wyprzedaje się w ciągu siedmiu dni. Jednocześnie deficyt dotyczy ubiegłorocznych modeli smartfonów Apple. Ponadto fani urządzeń takich jak Samsung Galaxy Fold i Galaxy S, a także niektórych gadżetów Xiaomi, również zmierzyli się z brakiem gadżetów w darmowej sprzedaży.

Eksperci zauważają, że na obecną sytuację miało wpływ kilka czynników jednocześnie, w tym pandemia koronawirusa i spowodowany jej skutkami niedobór komponentów elektronicznych. Ponadto czasy dostaw znacznie się wydłużyły, a wiele firm logistycznych regularnie boryka się z brakiem kontenerów.

„Niedobór elektroniki wynika z globalnego niedoboru komponentów, wzrostu kosztów i wydłużenia czasu logistyki, co z kolei nastąpiło pod wpływem pandemii. Obecnie ogólnie dostępność towarów, zwłaszcza smartfonów, jest niższa niż popyt. Ta sytuacja utrzyma się przez dość długi czas ”- powiedział dziennikarzom Michaił Dogadin, wiceprezes Svyaznoy ds. Zakupów i rozwoju.

Według producentów półprzewodników sytuacja w segmencie telefonii komórkowej ustabilizuje się dopiero do 2023 roku. Wciąż brak informacji o perspektywach przezwyciężenia problemów logistycznych.

Źródło: iz.ru

Originally posted on 14 listopada, 2021 @ 2:33 pm

Dodaj komentarz