Maska Ilon – najbogatszy człowiek w historii zgodnie z wersją Forbes

Amerykański magazyn finansowo-ekonomiczny Forbes ogłosił najbogatszego człowieka w historii świata. Był to założyciel Tesli i SpaceX, Elon Musk, z majątkiem 272,3 miliarda dolarów.

Warto zauważyć, że według Forbesa 28 września 2021 r. Elon Musk posiadał kapitał w wysokości 203,4 mld USD, a teraz kwota ta wzrosła do 272,3 mld USD. Skok ten wynika z gwałtownego wzrostu cen akcji Tesli, ponieważ na początku tego tygodnia ich wzrost przekroczył 13%. To zapewniło firmie wartość rynkową 1 biliona dolarów i dodało 41 miliardów dolarów do fortuny Muska w ciągu jednego dnia.

Tesla Motors, później przemianowana na Teslę, powstała w 2003 roku i początkowo produkowała wyłącznie pojazdy elektryczne. W ostatnim czasie firma rozszerzyła zakres swojej działalności i rozpoczęła produkcję paneli słonecznych oraz innych systemów magazynowania energii.

Jeśli chodzi o ranking najbogatszych ludzi na świecie, według Forbesa, za Muskiem plasuje się prezes Amazona Jeff Bezos, a trzecie miejsce zajął Bernard Arnault, prezes francuskiej grupy firm LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy). Czwarte i piąte miejsce zajmują jeden z założycieli Microsoftu, Bill Gates i szef Facebooka, Mark Zuckerberg.

Źródło: tass.ru

Originally posted on 27 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz