Mały głośnik zamienia dowolną powierzchnię w potężną kolumnę

Do sprzedaży trafił nietypowy gadżet w postaci głośnika bezprzewodowego. W rzeczywistości HumBird to nowa klasa urządzeń akustycznych na przewodnictwo kostne, które działają w kontakcie z różnymi powierzchniami.

Gdy HumBird trafi na powierzchnię, włącza się inteligentny algorytm. Analizuje gęstość materiału i jego strukturę, co umożliwia generowanie dźwięku poprzez przekształcenie otaczających obiektów w zewnętrzne głośniki. HumBird ma tylko 1,5 cala i oferuje głośność do 115 dB, pięć razy większą niż dzisiejsze głośniki smartfonów.

Metalowy dysk wykorzystuje technologię przewodnictwa kostnego, a efekty dźwiękowe mogą się różnić w zależności od materiału użytego jako wzmacniacz. Na przykład drewno tworzy gęsty, naturalny dźwięk, a szkło tworzy czysty, rezonansowy krajobraz dźwiękowy. Papier wydaje czysty dźwięk, przypominający magnetofon winylowy. Twórcy twierdzą, że użytkownik będzie mógł poeksperymentować z różnymi materiałami, uzyskując unikalne efekty dźwiękowe.

HumBird łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth i może zapewnić do 3 godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Możliwe jest łączenie dwóch urządzeń jednocześnie w celu uzyskania efektu stereo. Cena urządzenia to 44,95 USD.

Źródło: wtedyextweb.com

Originally posted on 7 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz