Lexus ES 250 Sedan z F Sport Pack ocenione w rublach

Lexus przywiózł do Rosji nową wersję modelu ES. Teraz biznesowy sedan można zamówić w wersji ES 250 F Sport w cenie 3 milionów 183 tysięcy rubli. Wcześniej tylko topowy Lexus ES 350 za 3 miliony 959 tysięcy rubli polegał na sportowym otoczeniu.

Dla Lexusa decyzja o rozszerzeniu rosyjskiej gamy sedanów ES 250 jest logiczna, ponieważ na naszym rynku najbardziej pożądana jest wersja z silnikiem 2,5 litra. Wcześniej japońska firma oferowała cztery opcje wyposażenia dla ES 250, a wraz z nadejściem „sportowej” modyfikacji pojawi się pięć poziomów wyposażenia.

Zewnętrzne różnice w stosunku do konwencjonalnych sedanów to przekrój osłony chłodnicy w kształcie rombu, inny kształt zderzaków z powiększonymi wlotami powietrza, spoiler na pokrywie bagażnika, ciemny chrom, tabliczki znamionowe na błotnikach, a także oryginalny 18-calowy ciemnoszary koła.

Wnętrze Lexus ES z pakietem F-Sport

Wewnątrz ES 250 F Sport ma sportową kierownicę, elektrycznie regulowane, profilowane przednie fotele, aluminiowe nakładki na pedały i chromowane wstawki na desce rozdzielczej.

Technicznie Lexus ES 250 F Sport jest identyczny ze zwykłym sedanem: pod maską znajduje się 200-konny (243 Nm) „ssący” 2,5, napęd na przednią oś, skrzynia biegów ośmiobiegowa „automatyczna” ”. Przyspieszenie od zera do 100 kilometrów na godzinę zajmuje 9,1 sekundy.

Podstawowe wyposażenie obejmuje 10 poduszek powietrznych, wykończenie wnętrza ze sztucznej skóry, elektryczny napęd i podgrzewane przednie fotele, dwustrefową klimatyzację, optykę LED i podgrzewaną przednią szybę.

W hierarchii poziomów wyposażenia Lexus ES 250 wersja F Sport z ceną wywoławczą 3 mln 183 tys. rubli okazała się na drugim miejscu: nadpłata w stosunku do podstawowego ES 250 Comfort wyniesie 242 tys. rubli, a tym bardziej wyposażona modyfikacja Executive kosztuje od 3 milionów 322 tysięcy rubli.

Najwyższy 249-konny Lexus ES 350 F Sport z 3,5-litrowym silnikiem V6 będzie kosztował 776 tysięcy rubli więcej, ale różnica wynika nie tylko z rodzaju silnika, ale także z obecności adaptacyjnego zawieszenia, wyświetlacza projekcyjnego ” system audio klasy premium Mark Levinson z 17 głośnikami i 19-calowymi felgami aluminiowymi.

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 10:51 pm

Dodaj komentarz