Lamborghini Aventador zostanie wysłany do naprawy z powodu nieograniczonych drzwi

Lamborghini wycofuje 26 coupe i roadstery Aventador SVJ z powodu możliwej awarii klamki wewnętrznej. Problem został zidentyfikowany podczas rutynowej kontroli jakości: okazało się, że monter błędnie zamocował linki klamki, co mogło doprowadzić do awarii i niemożności otwarcia drzwi od wewnątrz.

Wada dotyczyła supersamochodów przeznaczonych na rynek amerykański, które zostały wydane w grudniu 2019 r. i styczniu 2020 r. Nagła awaria mechanizmu otwierania drzwi może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia właścicieli supersamochodów w sytuacji awaryjnej. Problem dotyczy jednak tylko klamek wewnętrznych, dzięki czemu w razie potrzeby kierowca i pasażer Aventador SVJ mogą otworzyć okno i odblokować drzwi od zewnątrz.

Kampania wycofania Lamborghini rozpoczyna się 1 maja. Amerykańscy dealerzy włoskiej firmy skontaktują się z właścicielami problematycznych supersamochodów i poproszą ich o przekazanie samochodów do serwisu w celu usunięcia usterki. Lamborghini zmodernizowało proces montażu nowych supersamochodów, aby awaria się nie powtórzyła.

Aventador SVJ to supersamochód z limitowanej edycji, który jest najszybszym produkowanym Lamborghini. Pod maską znajduje się wolnossący 6,5-litrowy silnik V12 o mocy 770 koni mechanicznych i momencie obrotowym 720 Nm. Cechą modelu jest aktywna aerodynamika. W sumie wyprodukowanych zostanie 963 coupé i 863 roadsterów Aventador SVJ.

Źródło: Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 11:33 am

Dodaj komentarz