Kia zaczęła sprzedawać najtańsze 7-osobowy crossover

Kia zaczęła sprzedawać najtańszy 7-miejscowy crossover – trzyrzędowy Sonet wszedł na rynek indonezyjski, gdzie kosztuje od 200 do 296 mln rupii (od 1,06 do 1,57 mln rubli). Siedem osób w czterometrowym samochodzie terenowym będzie można zmieścić tylko wtedy, gdy dwoje z nich będzie dziećmi, ale w bagażniku w ogóle nie będzie miejsca.

Kia Sonet – subkompaktowy crossover z napędem na przednie koła dla krajów rozwijających się; pierwszym rynkiem zbytu dla modelu były Indie, a teraz Sonet trafił do Indonezji. Pod względem gabarytów Indonezyjski Sonet jest porównywalny z Renault Sandero: długość – 4120 mm, rozstaw osi – 2500 mm.

Salon trzyrzędowej Kia Sonet

Aby zmieścić w kabinie trzy rzędy siedzeń, projektanci musieli zmienić kształt podłogi bagażnika i zastąpić solidną tylną kanapę rozkładaną w proporcji 60/40. Według oficjalnych danych galeria może pomieścić osoby o wzroście nie przekraczającym 160 centymetrów, ale sądząc po zdjęciach, nawet nastolatki w trzecim rzędzie będą ciasne.

Z kolei dopłata do rozkładanej sofy z dwoma „dodatkowymi” siedziskami to tylko 6,5 mln rupii (35 tys. rubli), a taka przestronność nie oznacza żadnych kompromisów na wyposażeniu. Techniczne wypełnienie pozostaje niezmienione dla wszystkich indonezyjskich Kia Sonet: 115-silna (144 Nm) benzyna „zasysana” o pojemności 1,5 litra jest połączona z 6-biegową „mechaniką” lub CVT.

Kia Sonet jest pomyślana jako „globalny” crossover, a po Indiach i Azji Południowo-Wschodniej model prawdopodobnie pojawi się w Europie w zmodyfikowanej formie. W naszym kraju nie można oczekiwać małego i taniego pojazdu terenowego: bez lokalizacji produkcji jego sprzedaż w Rosji jest bez znaczenia.

Originally posted on 25 listopada, 2021 @ 7:31 am

Dodaj komentarz