Kia ujawnia szczegóły sedana premium K8

Nowy model będzie oferowany z czterema rodzajami elektrowni oraz napędem na przednie lub na wszystkie koła, a także z luksusowym fotelem kierowcy.

Kia K8 jest wyposażona w nową, pozbawioną ramek osłonę chłodnicy w kształcie tygrysa i kryształowej siatki oraz tylny tył typu fastback. K8 stał się dłuższy od swojego poprzednika K7 (5015 mm), co zdaniem przedstawicieli Kia pozwoliło nadać sylwetce samochodu bardziej sportową sylwetkę i nadać mu dynamiczne cechy.

Zdjęcie: KIa

Kia K8 będzie oferowana z maksymalnie czterema opcjami układu napędowego, w zależności od rynku. Silnik o pojemności 3,5 litra jest produkowany w dwóch wersjach: zasilanej benzyną lub skroplonym propanem (LPI). Pierwszy wyprodukuje 300 KM. i 359 Nm, a drugi – 240 KM. i 314 Nm. Jednocześnie najmocniejsza wersja K8 z silnikiem o pojemności 3,5 litra będzie dostępna z napędem na wszystkie koła.

Zaoferowany zostanie również 2,5-litrowy silnik o mocy 198 KM. i 258 Nm dzięki połączeniu dwóch różnych systemów zasilania (GDI i MPI) oraz zaktualizowanej wersji 1.6 T-GDI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silniki będą agregowane z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Przód Kia K8 jest wyposażony w panoramiczny wyświetlacz, który łączy 12-calowy cyfrowy wyświetlacz zestawu wskaźników z 12-calowym ekranem informacyjno-rozrywkowym. Zakrzywiony wyświetlacz jest używany po raz pierwszy w samochodach Kia, podobnie jak nowy 12-calowy wyświetlacz head-up.

K8 to także pierwsza Kia wyposażona w wysokiej klasy 14-głośnikowy system audio Meridian Audio.

K8 otrzyma fotel kierowcy o nazwie Ergo Motion Seat z zaawansowaną ergonomią i trzema innowacyjnymi trybami. Posiada siedem różnych wnęk powietrznych – z tyłu, po bokach i na biodrach.

W trybie „komfortowego rozciągania” fotela kieszenie powietrzne w plecach i biodrach są indywidualnie sterowane, aby uzyskać efekt rozciągania w pozycji siedzącej.

Druga funkcja to „inteligentne wsparcie”. Powinien zapewniać dokładne dopasowanie fotelika do ciała kierowcy i jest aktywowany albo w trybie „Sport”, albo gdy prędkość pojazdu przekracza 130 km/h.

Trzeci tryb, Asystent Lądowania, dostosowuje przestrzeń bioder i pleców do podróży trwających dłużej niż godzinę, aby zapewnić najbardziej wygodną pozycję.

Samochód wyposażony jest w dziewięć poduszek powietrznych. Kabina posiada trzy poziomy wentylacji lub ogrzewania siedzenia. Również dla pasażerów z tyłu przygotowano podłokietnik z uchwytami na kubki i złączami USB, połączony z systemem multimedialnym.

K8 oferuje pakiet technologii wspomagania kierowcy Drive Wise. Obejmuje system unikania kolizji czołowych, „inteligentny” ogranicznik prędkości i tempomat, asystenta autostrady, wszechstronny monitor, system unikania kolizji wstecznych, asystenta parkowania zdalnego i inne.

Sprzedaż Kia K8 na wielu rynkach rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Pierwszym rynkiem zbytu dla nowego modelu będzie Korea.

Originally posted on 8 grudnia, 2021 @ 7:29 am

Dodaj komentarz