Kia Stinger ma bardzo drogi specjalność skorpiona

Kia rozszerzyła swoją ofertę Stinger 2022 o nową edycję specjalną Scorpion. Ten projekt wnosi więcej „sportu” do wyglądu zewnętrznego modelu i będzie dostępny dla Stingera zarówno z napędem na tylne, jak i na wszystkie koła – ale tylko na rynku amerykańskim. Nakład będzie ograniczony do 250 egzemplarzy miesięcznie, za każdy z których będziesz musiał zapłacić co najmniej 52 585 USD (3,9 miliona rubli według aktualnego kursu wymiany).

Bardzo droga ekskluzywna na rynek amerykański była oparta na poziomie wyposażenia GT2. Od standardowego modelu odróżnia go czarny wystrój: błotniki, obudowy lusterek bocznych i rury wydechowe.

Ponadto Kia wyposażyła Stingera w unikalny tylny spojler w kolorze nadwozia oraz zestaw specjalnie zaprojektowanych 19-calowych czarnych felg. W przypadku wersji specjalnej do wyboru są trzy kolory nadwozia – Snow White Pearl, Aurora Black i Ceramic Silver.

Nie bez zmian w kabinie: otrzymał elementy wykończenia z włókna węglowego i może być obszyty naturalną skórą Nappa w kolorze czarnym lub czerwonym. Samochód jest napędzany 3,3-litrowym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 368 koni mechanicznych.

Kia będzie montować co miesiąc 250 egzemplarzy specjalnej edycji Stinger Scorpion, wszystko na rynek amerykański. Model jest dostępny zarówno z napędem na tylne, jak i na wszystkie koła: w pierwszym przypadku cena wyniesie co najmniej 52 585 USD (3,9 miliona rubli), a w drugim – 54 785 USD (4 miliony rubli), z wyłączeniem kosztów wysyłki. Sugerowana cena producenta Stinger GT2 w USA wynosi 51 290 USD (3,7 mln rubli).

Wcześniej Kia udostępniła zdjęcia wnętrza odnowionego sedana K900. Flagowiec ma mieć większy ekran systemu multimedialnego, skaner linii papilarnych, aktualizację bezprzewodową oraz aplikację na smartfona ze zdalnym dostępem do wszechstronnych aparatów.

Źródło: Kia

Originally posted on 26 listopada, 2021 @ 7:46 pm

Dodaj komentarz