Kia EV9: pięć sekund do „setki” i 480 km na jednym ładowaniu

Kia zaprezentowała na LA Auto Show 2021 niezwykłą koncepcję „elektrycznego samochodu przyszłości” – crossovera EV9. Model charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, pojemną baterią z imponującą rezerwą mocy, a także koncepcyjnym designem, który może wejść do produkcji w niecałe kilka lat.

Samochód ma imponujące wymiary – jego długość wynosi 4,93 m przy rozstawie osi 3,1 m. Kia EV9 zbudowana jest na modułowej platformie E-GMP i otrzymała trzyrzędowy salon z możliwością obracania siedzeń, drzwi wahadłowych i 22- calowe koła. Kamery są używane zamiast lusterek zewnętrznych, a materiały z recyklingu są szeroko stosowane w dekoracji wnętrz.

Wśród innych cech konstrukcyjnych modelu, producent zwraca uwagę na niestandardowy prostokątny kształt kierownicy, 27-calowy ekran zamiast tradycyjnej deski rozdzielczej. Kia EV9 przyspiesza od 0 do 100 km / hw zaledwie pięć sekund. Pojemność akumulatora 77 kWh, zgodnie ze specyfikacją, wystarcza na pokonanie 480 kilometrów. Przy zastosowaniu stacji ładującej o mocy 350 kilowatów od 10% do 80%, samochód elektryczny ładuje się w zaledwie 20 minut.

Wersja produkcyjna Kia EV9 ma zadebiutować w 2023 roku z szeregiem zmian w stosunku do modelu pokazowego.

Źródło: slashgear.com

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 5:15 pm

Dodaj komentarz