KIA EV6 bije światowy rekord Tesli pod względem czasu ładowania w podróży

Nowy samochód elektryczny KIA EV6 odbył kilkudniową podróż do Stanów Zjednoczonych, pokonując cały kraj od oceanu do oceanu. W tym samym czasie ustanowiono rekord świata w czasie spędzonym na doładowaniu w drodze. Samochód znacznie przewyższył wynik Tesli Model S.

Trasa przebiegała ze wschodu na zachód z Nowego Jorku do Los Angeles. Samochód pokonał tę trasę w 7 dni. Ładowanie trwało w sumie 7 godzin, 10 minut i jedną sekundę. Dla porównania, poprzedni rekord został ustanowiony na Tesli Model S. Następnie ładowanie w trasie trwało 12 godzin 48 minut i 19 sekund. Tak więc KIA EV6 zdołała ominąć pomysł Elona Muska o ponad 5,5 godziny.

Zakłada się, że do ustanowienia rekordu wykorzystano topową modyfikację tylnonapędowej wersji KIA EV6 z silnikiem o mocy 229 koni mechanicznych z momentem obrotowym 350 Nm i akumulatorem 77,4 kWh z ładowaniem 480 kilometrów.

Nowy rekord będzie dobrą reklamą samochodu marki KIA. Oczekuje się, że EV6 trafi do sprzedaży na początku 2022 roku, obok flagowego elektrycznego SUV-a EV9.

„Rekordowe przebiegi EV6 to najnowszy sygnał, że Kia przejmie inicjatywę w popularyzacji pojazdów elektrycznych” — powiedział Russell Wager, wiceprezes ds. marketingu Kia America.

Więcej o KIA EV6 możecie przeczytać w poprzednich wiadomościach. Oczekuje się, że samochód elektryczny trafi do sprzedaży na początku 2022 r. wraz z flagowym elektrycznym SUV-em EV9.

Źródło: carbuzz.com

Originally posted on 6 grudnia, 2021 @ 1:07 pm

Dodaj komentarz